Nasil üye olabilirim?


Birligimizin sorumluluk bölgesi Antalya, Isparta ve Burdur illeri olarak belirlenmistir. Bu bölgelerde faaliyet gösteren, Merkezi bu illerde olan ihracatçi firmalarimiz Bati Akdeniz Ihracatçilar Birligi'ne üye olmak zorundadir.

Bati Akdeniz Ihracatçilar Birligi'ne üye olabilmeniz için asagidaki linkten temin edebileceginiz üyelik formunu ve formun orta kisminda yer alan ekli belgeleri tamamlamaniz gerekmektedir.

ÜYELIKLE ILGILI SARTLAR

1. Daha önce Genel Sekreterligimizde herhangi bir Birlige üye olan firmalarin tekrardan üyelik yaptirmalarina gerek yoktur.
2. Vekaletname ile üyelik yaptirilmasi halinde, vekaletname fotokopisi ve vekilin imza sirküleri eklenecektir.
3. Giris aidati 200 TL' dir.
4. Ödeme Banka kanali ya da Vezne yoluyla yapilabilir.

Online üyelik basvuru formu

BANKA KANALIYLA ÖDEME

Banka: Vakiflar Bankasi

Sube: Antalya Subesi IBAN No :TR80 0001 5001 5800 7294 3557 25

Hesap Adi: Bati Akdeniz Ihracatçilar Birligi

** 200 TL'lik ödeme, firma ünvani yada firma vergi numarasive mutlaka açiklama olarak"Üyelik giris aidati"yazilarak yatirilmalidir.

BAIB HANGI SEKTÖRLERDE HIZMET VERIYOR?

KONFEKSIYON+
TEKSTIL +
DERI +
HALI +
YAS MEYVE SEBZE +
HUBUBAT +
CANLI HAYVAN +
AGAÇ +
MADEN +
ELEKTRIK-ELEKTRONIK +
DEMIR DEMIR DISI METALLER +
KIMYEVI MADDELER +
ÇIMENTO +
ZEYTIN - ZEYTINYAGI +
KURU MEYVELER +
TASIT ARAÇLARI +
TÜTÜN +
FINDIK +
MEYVE SEBZE MAMULLERI +
SÜS BITKILERI VE MAMULLERI -
MAKINE ve AKSAMLARI +
DEGERLI MADEN VE MÜCEVHERAT +
DEMIR ÇELIK +
GEMI VE YAT +
SAVUNMA SANAYI +
IKLIMLENDIRME +TIM VE IHRACATÇI BIRLIKLERI YÖNETMELIGI ÜYELIK MADDESI

 

Üyelik

MADDE 6 -(1) Ihracat yapacak gerçek veya tüzel kisilerin, ihraç edecekleri malin ait oldugu sektörde faaliyet gösteren ve ticaret sicilinde kayitli merkez veya sube adreslerinin birinin bulundugu en yakin birlige üye olmalari ve Kanunda belirtilen ödemeleri yapmalari zorunludur. Birliklerden birine üye olan ihracatçi diger birliklerin istigal alanina giren maddeleri de üyelik sarti aranmaksizin ihraç edebilir. Ancak, sadece üyesi oldugu birligin hizmetlerinden yararlanir ve genel kuruluna katilabilir.

(2) Birlige üye olan gerçek ve tüzel kisi ihracatçilar diledikleri zaman yazili olarak müracaat etmek suretiyle birlik üyeliginden ayrilabilirler. Üyelikten ayrilanlarin, ayrildiklari tarihe kadar olan yükümlülükleri ortadan kalkmis sayilmaz. Birlikten ayrilan üyenin yeniden üye olmak istemesi halinde varsa diger genel sekreterliklere bagli birliklerdekiler de dahil olmak üzere eski borçlari ilgili birlik adina tahsil olunur.

(3) Üyeler;

a) Kanun ve yönetmeliklerde üyelikle ilgili olarak belirtilen görevleri yerine getirmekle,

b) Birliklerin amaçlarina aykiri harekette bulunmamakla,

c) Birlik yetkili organlari tarafindan istenecek bilgi ve belgeleri zamaninda, tam ve dogru olarak vermekle,

ç) Birlik kararlarina uymakla,

d) Birlik veri tabaninda yer alan adres, telefon, faks, elektronik posta adresi ve internet adresi basta olmak üzere iletisim bilgilerinin güncelligini saglamakla,

e) Birlige kayit sirasinda giris aidati ve her yil için yillik aidat ödemekle,

yükümlüdür.

(4) Her yilin Subat ayi sonuna kadar yillik aidatini ödemeyen üyelerin üyelikleri askiya alinir, durum üyeye teblig edilir ve devam eden yillar için yillik aidat tahakkuk ettirilmez. Üyeligi askida olanlar, baska birliklere üye olamazlar ve üyelere taninmis olan haklardan ve birliklerin hizmetlerinden yararlanamazlar. Üyenin talebi üzerine, cari yil ve önceki yillara ait aidat borçlari tahsil edilerek üyelik aktif hale getirilir. (Degisiklik: 14.04.2011 tarih ve 27905 sayili RG).