2016/034 Sirküler (24.02.2016)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE
SİRKÜLER 2016-034

Sayın Üyemiz,

1. Cezayir İthalat Lisansları

2. Panama Fuarı

3. Standart Taslakları

4. Valencia Portakal Satış İhalesi

Konularını içeren duyurularımızın detayları ekte sunulmuştur.

Bilgilerini rica ederim.


Fisun EVRENSEVDİ PEKTAŞ

Genel Sekreter


1. Cezayir İthalat Lisansları

T.C. Ekonomi Bakanlığı'ndan gönderilen bir yazıya atfen Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan yazıda, 9 Aralık 2015 tarih ve 66 sayılı Cezayir Resmi Gazetesi'nde yayınlanan, Cezayir'in "İthalat Lisans Rejimlerinin Uygulanmasına İlişkin Kanun Hükmünde Kararname”nin Fransızca ve Türkçe çevirisi iletilmektedir. (1063)

Ek-1 : Cezayir Resmi Gazete ve Çevirisi

2. Panama Fuarı

T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü'nden gönderilen yazıya atfen Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan yazıda, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Karayipler, Avrupa ve Uzakdoğu piyasaları arasındaki ticarette büyük bir lojistik öneme sahip olan Panama Kanalı'nın, genişletilme çalışmalarının 2016 yılı içerisinde tamamlanmasıyla ortaya çıkacak yeni fırsatların EXPOLOGISTICA Fuarı'nda tanıtılacağı bildirilmektedir. Söz konusu Fuarın 19-21 Ekim 2016 tarihleri arasında Panama şehrinde düzenleneceği ve anılan Fuara lojistik ve denizcilik hizmetinde çalışan firmalarımızın ilgi duyabileceklerinin değerlendirildiği bildirilmektedir. (1071)

3. Standart Taslakları

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden alınan yazıda, Türk Standardları Enstitüsü tarafından hazırlanan Erik, Karpuz, Yem Katkı Maddeleri, Melisa, Kaz Piliç Yemi, Konsantre Hindi Civciv Yemi, Sazan Balığı Yemi standart tasarılarına ilişkin görüşler talep edilmektedir.

Söz konusu taslaklara ilişkin görüşlerin bir örneği ilişikte yer alan bildirim formuna uygun olarak, 11/03/2016 Cuma gününe kadar Birliğimize (e-posta: arge@baib.gov.tr) iletilmesi gerekmektedir. (1062)

Ek-2: Standart Taslakları

Ek-3: Görüş Bildirim Formu

4. Valencia Portakal Satış İhalesi

Dalaman Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nden alınan yazıda, İşletmeleri 2016 yılı istahsili tahmini 2.740 Ton Valencia portakal satış ihalesinin 01.03.2016 Salı günü saat 14:00'de işletmelerinde yapılacağı bildirilmekte olup ihaleye ait satış şartnamesi ekte yer almaktadır.

Ek-4: İhale Şartnamesi


Ekler:
Ek-1 Cezayir Resmi Gazete ve Cevirisi.pdf
Ek-2 Erik.pdf
Ek-2 Karpuz.pdf
Ek-2 Kaz Piliç Yemi.pdf
Ek-2 Konsantre Hindi Civciv Yemi.pdf
Ek-2 Melisa.pdf
Ek-2 Sazan Baligi Yemi.pdf
Ek-2 Yem Katki Maddeleri.pdf
Ek-3 Gorus Formu.pdf
Ek-4 Ihale Sartnames.pdf

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.