2016/238 Sirküler (22.11.2016)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER 2016-238

Sayın Üyemiz;

1. SAMSUN/2016 Alım Heyeti

2. Asya Kalkınma Bankası Hindistan Programı

3. 6.Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Daveti

4.Karadağ Kermes Organizasyonu

Konularını içeren duyurularımızın detayları ekte sunulmuştur.

Bilgilerini rica ederim.


Fisun EVRENSEVDİ PEKTAŞ

Genel Sekreter


1. SAMSUN/2016 Alım Heyeti

Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nden alınan yazıda, 24-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Samsun'da düzenlenecek olan "Samsun Gıda 2016 Fuarı”na yönelik bir alım heyeti programı, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizasyonunda gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Yazının devamında, söz konusu Alım Heyeti 23 Kasım 2016 tarihinde, Türk firmaları ile ikili görüşmeler yapılması planlanmakta olduğu ve bu görüşmelere iştirak etmek isteyen firmaların, görüşmek istedikleri firmaları işaretlemek suretiyle ekteki formları doldurarak en geç 22 Kasım 2016 Salı günü mesai bitimine kadar Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği'ne 0 454 216 24 26 numaralı fakslarına veyakib@kib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerektiği belirtilmektedir.

EK1: Alım Heyeti Katılımcı Listesi(1 Sayfa) ve Alım Heyeti İkili İş Görüşmesi Katılımcı Başvuru Formu(1 Sayfa)

2. Asya Kalkınma Bankası Hindistan Programı

Ekonomi Bakanlığı'nın yazısına atfen, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan bir yazıda; Hindistan Eximbank, FICCI, CII, FIEO ve Asya Kalkınma Bankası tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde düzenlenen "International Business Opportunities Seminar with the Asian Development Bank" başlıklı seminer programına Yeni Delhi Ticaret Müşavirliğimiz tarafından katılım sağlandığı ifade edilmektedir.

Yazının devamında, anılan seminerde Asya Kalkınma Bankası (AKB)'nın internet sayfasının kullanımı hakkında bilgi sunulduğu, AKB programlarından nasıl faydalanılacağının anlatıldığı ve 2017-2019 dönemi için Asya Kalkınma Bankası'nın Hindistan Programı'nın tanıtıldığı bildirilmektedir.

Söz konusu seminer programının detaylarına https://www.adb.org/ internet adresinden de ulaşılabileceği bildirilmekte olup, söz konusu AKB Hindistan Programı'nın birer örneği de ekte iletilmektedir.(5779)

EK2: Seminer Programı

EK3:Asya Kalkınma Bankası Hindistan Programı

3. 6.Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Daveti

Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nden alınan yazıda, hem ülkemizin ev tekstilinde uluslararası pazarda moda ve trend yaratabilecek özgün tasarımlarının ortaya çıkarılması, hem de ev tekstili sektörünün yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlendirilmesi amacıyla, bu yıl 6'ıncısı olan Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması 25 Kasım 2016 Cuma günü saat 17:30'da düzenlenecek olup, 25-26 Kasım 2016 tarihlerinde Tasarım Zirvesi ile eş zamanlı olarak Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Yazının devamında, ilgilenen firmaların Tasarım Yarışması'na www.evtekstiliyarismasi.com/ ve söz konusu Tasarım Zirvesi'ne www.tasarimzirvesi.net/tr/ linklerinden yararlanabileceği bildirilmiştir.(5784)

4.Karadağ Kermes Organizasyonu

T.C. Podgorica Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği'nin yazısına atfen Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan yazıda, geliri Karadağ'daki bazı hayır işlerinde kullanılmak üzere, Karadağ'da bulunan diplomatik misyonların ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla her yıl başkent Podgorica'da düzenlenmekte olan Kermes Organizasyonu'nun bu yıl 10 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirileceği bildirilmiş olup, söz konusu etkinliğe önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da T.C. Podgorica Büyükelçiliği'nce büyük bir stant ile iştirak edilmesi öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Yazının devamında, bu yıl gerçekleştirilecek olan Kermes Organizasyonu'nda da ülkemiz Karadağ'daki güçlü imajına yakışır şekilde teslim edilmesini teminen T.C. Podgorica Büyükelçiliği standında sergilenerek satışı yapılacak ülkemiz menşeli ürünlere ihtiyaç duyulduğu belirtilmektedir.

Bu çerçevede, firmaların faaliyet alanındaki ürünlerden Kermes Organizasyonu'nda satışa uygun olabilecek ürünlerin, üzerinde "Podgorica Büyükelçiliği Kermes Malzemesi” ibaresi ile Turkish Embassy, Radosava Burica bb. 81000 Podgorica/MONTENEGRO adresi yazılarak, en geç 1 Aralık 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Birliğimize ulaştırılması rica olunur.(5799)


Ekler:
2016-238.doc
Alim Heyeti Katilimci Listesi ve Alim Heyeti Ikili Is Gorusmesi Katilimci Basvuru Formu.pdf
Asya Kalkinma Bankasi Hindistan Programi.pdf
Seminer Programi.pdf

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.