2017/013 Sirküler (19.01.2017)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER 2017-013

Sayın Üyemiz;

Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM)'nden alınan yazıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 22-26 Ocak 2017 tarihleri arasında Tanzanya, Mozambik ve Madagaskar'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek olduğu belirtilmekte olup, söz konusu ziyarete T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve DEİK organizasyonu ile üst düzey işadamları heyetinin eşlik etmesinin planlanmakta olduğu ifade edilmektedir.

Yazının devamında, anılan seyahate 22 Ocak 2017'de İstanbul'dan çıkılarak, 23 Ocak 2017'de Tanzanya'nın en büyük kenti Darüsselam'da, 24 Ocak 2017'te Mozambik'in başkenti Maputo'da, 25 Ocak 217'de ise Madagaskar'ın başkenti Antananarivo'da yatırım olanakları ve potansiyel iş fırsatlarının ele alınacağı "İş Forumları”nın düzenleneceği belirtilmektedir.

Ziyarete ilişkin taslak program ve katılım koşulları ekte yer almakta olup, söz konusu ziyarete katılacak iş insanlarının vizelerinin geçerlilik süresi devam eden pasaportta olmasının büyük önem arz ettiği ifade edilmektedir.

Ayrıca, söz konusu ülkeler için sarıhumma aşısının gerekmekte olduğu belirtilmekte olup, aşı kartlarının taşınmasının zaruri olduğu bildirilmektedir. Sarıhumma aşısı ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahilleri Genel Müdürlüğü'ne (http://www.seyahatsagliği.gov.tr/) bağlı seyahat sağlığı merkezlerinden yapılabilmekte olduğu ifade edilmektedir.

Bu çerçevede, söz konusu ziyarete katılmak isteyen firmaların http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/316/8013 linkinde yer alan online başvuru formunu doldurmaları ve 18 Ocak 2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ödeme gerçekleştirmeleri(Business sınıf uçak biletli Paket Programı ödemesi 10.000$, Ekonomi sınıf uçak biletli Paket Program ödemesi 5.500$, he bir ülkede gerçekleştirilecek İş Forumu'na Yerinden Katılım bedeli 350$) gerektiği ifade edilmekte olup, DEİK'ten yetkili kişinin iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.(353)

İletişim:

İrem DEVELİOĞLU, İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı

E-posta: africa@deik.org.tr

TEL: 0212 339 50 70

EK1: Taslak Programı ve Katılım Koşulları(2 Sayfa)


e-imzalıdır

Fisun EVRENSEVDİ PEKTAŞ

Genel SekreterEkler:
2017-013.doc
Taslak Programi ve Katilim Kosullari.pdf

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.