2017/075 Sirküler (19.04.2017)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER NO: 2017/ 75

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'nden alınan yazıda, Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve ülkemizin inovasyon şampiyonlarını belirleyen İnovaLİG programının bu yıl Türkiye'de 4. kez gerçekleştirileceği, İnovaLİG 2016'da ulaşılan 761 başvuru sayısı ile Türkiye'nin, IMP3rove programına katılımın en yüksek olduğu ülkelerden biri haline gelmeyi başardığı ve 2016 yılının kazananlarının, Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Türkiye İnovasyon Haftası'nda ödüllerini aldıkları belirtilmektedir.

İnovaLİG ile şirketlerin hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışmakta hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı bulmakta oldukları ifade edilmekte olup, inovasyon değerlendirmesini tamamlayan her firmaya, kapsamlı inovasyon değerlendirme ve kıyas analizi raporunun ücretsiz olarak sunulduğu bildirilmektedir. İnovaLİG sayesinde firmalarımızın orta ve uzun vadeli hedeflerine odaklanmasına, yıllar içerisinde inovasyon gelişimlerini takip edebilmelerine ve gözlemlemelerine imkân sağlandığı bildirilerek özellikle ihracatçı firmaların 2023 hedeflerine ulaşma noktasında hangi konumda olduklarına ayna tutulmakta ve 2023'e giden vizyonunun belirlenmekte olduğu belirtilmektedir.

Bu çerçevede, firmaların inovasyon gelişimlerini görmesi ve inovasyon alanında edinilen tecrübeye ortak olmaları için 31 Mayıs 2017 tarihine kadar www.inovalig.com adresinden İnovaLİG 2017'ye ücretsiz olarak katılmaya davet edildiği bildirilmektedir.

Bilgilerini ve katılımlarını rica ederim.


e-imzalıdır

Fisun EVRENSEVDİ PEKTAŞ

Genel Sekreter


EK: 5 Aşamada İnovaLİG


Ekler:
2017-75.doc
EK.pdf

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.