2017/143 Sirküler (19.07.2017)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİME

SİRKÜLER NO: 2017/ 143

Sayın Üyemiz,

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği olarak, gıda sektörünün dış pazarlarda rekabet gücünü arttırmak amacıyla "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında 2010/8 Sayılı Tebliğ” kapsamında "Batı Akdeniz Gıda Kümesi” isimli bir projeye başlanmaktadır.

Proje kapsamında, gıda sektörünün ve iştirakçi firmaların mevcut durumunun tespiti ve hedeflere ulaşmada izlenecek stratejinin belirlenmesine yönelik olarak profesyonel bir danışmanlık firmasınca ortak ihtiyaç analizi yapılacaktır. Bu analiz sonucunda ortaya çıkacak firma ihtiyaçlarına göre değişik konularda uzmanlarca teorik ve pratik eğitimler verilecektir. Gerekli eğitimlerle kurumsal kapasitelerini arttırma imkânı elde edecek firmalar, ihtiyaç analizi sonucunda ortaya konan hedef pazarlara ve proje katılımcılarının genelinin talep ettiği pazarlara yönelik olarak düzenlenecek yurtdışı pazarlama programları kapsamında B2B görüşmeler gerçekleştirebilecek ve bölgedeki önemli ithalatçıların tesislerine teknik ziyaretlerde bulunabileceklerdir. Ayrıca hedef pazarlardaki en önemli ithalatçı firmaların ülkemize getirilerek bölgemizdeki gıda firmalarıyla birebir görüşmelerinin sağlanacağı alım heyeti programları düzenlenecektir.

Toplam 3 yıl sürecek proje kapsamında organize edilecek olan ve yukarıda özetle verilen faaliyetlere ilişkin masraflar, "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında 2010/8 Sayılı Tebliğ” kapsamında Ekonomi Bakanlığı'nın %75 oranında finansal desteği ile gerçekleştirilecektir.

Söz konusu projeden sadece proje iştirakçisi olan ve proje kapsamında ön başvurularını tamamlayan firmalarımız faydalanabilecektir. Bu çerçevede, projede yer almak isteyen firmalarımızın Ek'de yer alan başvuru formunu doldurarak (şirket yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli halde) en geç 04 Ağustos 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize (arge@baib.gov.tr veya Faks:0 242 311 79 00) göndermeleri gerekmektedir.

Bilgilerini rica ederim.


e-imzalıdır

Fisun EVRENSEVDİ PEKTAŞ

Genel Sekreter

Ek: Başvuru Formu (1 Sayfa)Ekler:
EK-1- UR-GE Projesi Katilimci Sirket Talep Yazisi I-C.doc

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.