Detaylı Rapor
English

BAİB ile TÜÇİAD işbirliği protokolü imzaladı


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) ile Türkiye Çin Halk Cumhuriyeti İş Adamları Dostluk Ve Dayanışma Derneği (TÜÇİAD) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

BAİB, Çin pazarında daha etkili olabilmek ve birikimlerinden yararlanabilmek için TÜÇİAD ile iş birliği protokolü imzaladı. BAİB'de gerçekleşen törende protokolü Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, TÜÇİAD adına da Genel Başkan Kemal Koçak imzaladı. İmza töreninde BAİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda TÜÇİAD Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Atılgan ile BAİB Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldı.

Karşılıklı imzaların atılmasının ardından protokol ile ilgili bilgi veren BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, "TÜÇİAD, Türkiye ile Çin arasındaki başta ticari olmak üzere ilişkilerin gelişmesi için uzun yıllardır çalışma yapıyor. Çin ile ticaretimize baktığımızda bizim aleyhimize bir tablo var. Tablo aleyhimize olsa da ihracatımızı artıracak potansiyel var. Bilindiği gibi bölgemizden en fazla Çin'e mermer ihraç ediyoruz. Çin'e kiraz ihracatının başlaması için de çalışmalar sürdürüyoruz. TÜÇİAD'ın Çin ile güçlü bağları ve önemli bir alt yapısı var. Bağlantı ve destek konusunda yardım alacağız” diye konuştu.

Türkiye ve Çin arasındaki ilişkilerin gelişmesi için her alanda çalışmalar gerçekleştirdiklerini bildiren TÜÇİAD Genel Başkanı Kemal Koçak ise "İki ülke arasında orantısız bir ticaret var. Bu orantısız ticareti dengelemek, ihracatımızı artırmak için çalışıyoruz. Çin'e ürün ihraç etmenin önünü açmaya katkı sağlamak istiyoruz. Bu çerçevede imzaladığımız protokolün bölgemizden Çin'e gerçekleşen ihracatı artırmasını hedefliyoruz” dedi.

İlgili Resimler

 
   
                                                                                                                                               BAİB-Intra►
 

Status : UP!
Log :  54.92.150.98
Get : CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/)
0,3438