Eximbank'tan Batı Akdeniz'e 1 milyar dolarlık katkıBatı Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin (BAİB) girişimleriyle Antalya'da şube açan Türk Eximbank, bölge ihracatçısına 2 yılda 1 milyar dolarlık katkı sağladı.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin (BAİB), Bakanlıklar ve kamu kurumları ile uyum içerisinde çözüm odaklı gerçekleştirdiği çalışmalar, bölge ihracatına ve ihracatçısına katkı sağlamaya devam ediyor. BAİB ile kamu kurum ve kuruluşlarının birlikte sinerji yaratarak bölge ihracatı için gerçekleştirdiği bu çalışmalara gösterilecek örneklerin başında ise Türk Eximbank'ın Antalya Şubesi geliyor. Türk Eximbank, BAİB tarafından hizmet binalarında sunulan alanda Antalya'da önce temsilcilik, sonra da şube açmıştı.

Türkiye ihracatının artmasında, Türk ihracatçısının desteklenmesinde Türk Eximbank'ın çok önemli bir görevi icra ettiğini kaydeden BAİB Başkanı Mustafa SATICI, "Daha önce üyelerimiz kredi ve sigorta işlemleri için Ankara ile irtibata geçiyordu. Bu durum hem zaman kaybına hem de maliyetlerin artmasına neden oluyordu. BAİB olarak hizmet binamızda Türk Eximbank'a faaliyetlerini yürütebilecekleri alan sağladık. Böylece ihracatçılarımızın Türk Eximbank'a erişimini kolaylaştırdık” diye konuştu.

Türk Eximbank Antalya Şubesi'nin bölge ihracatçısı ile kısa sürede çalışmaya başladığını açıklayan BAİB Başkanı Mustafa SATICI, "Türk Eximbank 2016 yılında temsilcilik olarak faaliyetlerine başladı. 2016 yılında 117 mal ve hizmet ihracatçısı ile çalışma gerçekleştirdiler ve 296 milyon dolar kredi, 60 milyon dolar sigorta desteği sağladılar. Geçen yıl bu rakam 500 milyon dolar kredi, 125 milyon dolar sigorta ve 296 müşteriye hizmet olarak gerçekleşti. Görüldüğü gibi Türk Eximbank, 2 yılda 413 mal ve hizmet ihracatçısına 1 milyar dolara yakın destek sağlamış durumda” dedi.

BAİB Başkanı Mustafa SATICI, "Üyelerimizin Türk Eximbank hizmetlerinden yararlanmasını öneriyoruz. Yatırımlarında kredi kullanabilirler. İlk defa ihracat gerçekleştirecekleri pazarlarda yada müşterilerde sigorta paketlerinden yararlanabilirler. Türk Eximbank sigortaları sorunsuz bir ihracat için büyük önem taşıyor” dedi. Şubat ayı ihracat rakamlarını Isparta'da açıkladıklarını kaydeden BAİB Başkanı Mustafa SATICI, "Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Sayın Şükrü Başdeğirmen, Türk Eximbank'ın illerinde de şube açmasını istedi. BAİB olarak biz de Türk Eximbank'ın Isparta ve Burdur illerini kapsayacak şekilde şube açmasını istiyoruz. Sayın Başkana BAİB olarak elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Şubenin açılması Isparta ve Burdur illerimizin ihracatını daha da artıracaktır” dedi.

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.