Yaş sebze meyve sektörü değerlendirme toplantısı yapıldıBatı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), sektör paydaşlarının katılımıyla Yaş Meyve Sebze Sektörü Değerlendirme Toplantısı düzenledi. Toplantıya; BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa SATICI, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Mustafa ÖZEN, Antalya Zirai Karantina Müdürü Sayın Ekrem ÇETİN, Antalya Ürün Denetmenleri Grup Başkan Yardımcısı Ramadan KAHRAMANLAR, BAİB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ali DEMİR, yaş sebze meyve ihracatçıları, yaş sebze meyve komisyoncuları ve gümrük müşavirleri katıldı. Toplantıda yaş sebze meyve sektörünün tüm yönleri istişare edildi. Değerlendirmeler, düşünceler, öneriler paylaşıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa SATICI, "Önümüzdeki günlerde yaş sebze meyve üretim ve ihracat sezonu hız kazanacak. Yoğun bir dönemin içerisine gireceğiz. Bu vesileyle tüm sektör temsilcilerine başarılar diliyorum. Ayrıca özellikle ihracatın kesintisiz bir şekilde sürmesi için geç saatlere kadar mesai harcayan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Zirai Karantina Müdürlüğü ve Ürün Denetmenleri Grup Başkanlığı çalışanlarına toplantıda bulunan Kurum Müdürleri aracılığıyla teşekkür ediyorum. Yıllardır üreticilerimizin emeklerinin karşılığını bulması, ülke ekonomimizin gelişip, ihracatımızın kesintisiz bir şekilde sürmesi için uyum içerisinde çalışıyoruz. Her zaman sektörümüzün yanındalar. İstişare ile gerekli adımları atıyoruz. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı; tüm sektör paydaşlarının düşüncelerini aktarması ve kurum müdürlerinin değerlendirme ve önerilerini ifade etmesinin ardından sona erdi. Kurum Müdürleri, Türkiye'nin ekonomik gelişimi için her zaman ihracatın artmasından yana olduklarını belirterek, yaş sebze meyve sektöründe ihracat rakamlarının artmasının da bölge üreticisinin ürünlerinin değerini bulması anlamına geleceğini bildiklerini ifade ettiler.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.