2016/101 Sirküler (23.05.2016)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER NO: 2016/101

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan bir yazıda; Irak vatandaşı işadamlarının ülkemize ticari faaliyetlerde bulunmak üzere girişlerinin vizeye tabi olduğu, Irak'tan ülkemize giriş yapmaya çalışan kişilerin vize işlemlerinin ayrıntılı incelemeden sonra onaylandığı ifade edilmektedir.

Bu çerçevede; Dışişleri Bakanlığı ile TİM arasında 4 Mayıs 2016 tarihinde imzalanan protokol kapsamında, Iraklı firma yetkililerinin vize işlemlerinin takibi ile vize belgelerinin düzenlenmesi işlemlerinin, belirlenen Birlik yetkilileri tarafından gerçekleştirilmesinin karara bağlandığı dile getirilmektedir. Söz konusu protokol kapsamında, vize başvurularının TİM ve Birliklerin referansı ile Dışişleri Bakanlığı ilgili veri bankasına kaydedileceği ve uygun bulunanların vizeye dönüştürüleceği bildirilmektedir. Bununla birlikte, üyelerimizin davet edecekleri Iraklı işadamları konusunda son derece titiz davranmalarının gerektiği vurgulanmaktadır.

Bu kapsamda, Iraklı işadamlarını davet etmek isteyen üye firmalarımızın konuyla ilgili gereken bilgi ve belgeleri temin edebilmek için Birliğimizle irtibata geçmeleri gerekmekte olup, iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Bilgilerini rica ederim.

Fisun EVRENSEVDİ PEKTAŞ
Genel SekreterAyrıntılı bilgi için;

Yetkili kişi: Burcu SANER, E-posta: irak@baib.gov.tr Tel: 0242 311 80 00 Dahili:1119

Ek: Vize Başvurusu ile İlgili Genel Bilgiler


Ekler:
Ek-1.docx

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.