BASIN BÜLTENİ
Yaş Meyve Sebze İhracatçılarımız Ukrayna Pazarına Çıkartma Yaptılar…

Ekonomi Bakanlığı'nca desteklenen ve Birliğimizce yürütülen "İhracata Yönelik Üretimde Kalite ve Standardın Geliştirilmesi” projesi kapsamında katılımcı firmalardan oluşan bir heyet, 25-28 Kasım tarihleri arasında Kiev/Ukrayna'da düzenlenen ve dünyanın önemli yaş meyve sebze fuarları arasında olan Fresh Produce Fuarı'nda yerini aldı.

Fuarın ilk gününde projemizin katılımcı firmalarından oluşan heyetin standına ilgi büyük oldu. Standı, ikili iş görüşmelerinde bulunmak amacıyla ziyaret eden birçok ülkeden firma temsilcilerinin yanı sıra Kiev Büyükelçimiz Sayın Mehmet Samsar, Kiev Ticaret Müşavirimiz Sayın Belkıs Gürsel GÜLEÇ, Türkiye Sebze Meyve Komisyoncu ve Tüccarlar Federasyonu Başkanı ve Dünya Haller Birliği üyesi Sayın Burhan Er de ziyaret ettiler.

Projemizin kalıtımcı firmaları bu önemli fuarda yer almakla kalmayıp aynı zamanda heyet programı dahilinde Kiev Halini, ülkenin önde gelen süpermarketlerini ve sektörde faaliyet gösteren firmaların tesislerini de ziyaret ederek temaslarda bulunma imkanı elde etmişlerdir. Bu sayede ülkemizin yaş meyve sebze ihracatında yıllık %24,6 artışıyla 4. büyük pazar olan Ukrayna'ya halihazırda gerçekleştirdiğimiz 225 Milyon Dolarlık ihracatımızın daha da fazla arttırılması hedefine önemli bir katkıda bulunulmuştur.Mustafa SATICI

Antalya İhracatçılar Birliği

Yönetim Kurulu Başkanı


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.