YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARI BERLİN'DE BULUŞTU


YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARI BERLİN'DE BULUŞTU

Uluslararası Rekabetçiliğin Gelistirilmesi (UR-GE) projesi olarak Ekonomi Bakanlığınca desteklenen ve Birliğimizce yürütülen "İhracata Yönelik Kalite ve Standardın Geliştirilmesi” isimli projemiz kapsamında Antalya İhracatçılar Birliği yas meyve sebze ihracatçılarından oluşan bir heyet ile Yaş Meyve Sebze Sektöründe dünyanın en büyük fuarlarından olan ve 6-8 Şubat tarihleri arasında Berlin/Almanya'da düzenlenen Fruit Logistica fuarı ile eş zamanlı olarak Almanya Yurt Dışı Pazarlama Programı gerçekleştirdik.

Dünya yaş meyve sebze ticaretinde hasat öncesi teknolojiden, üretim, lojistik, pazarlama ve son satış noktasına kadar her aşamada önemli bir buluşma noktası olan Fruit Logistica fuarı, firmalara pazardaki trendleri yakından takip edebilme, ürünlerini tanıtma, iş fırsatları yaratma ve bağlantı kurma imkanı sunuyor.

Bu çerçevede, Ekonomi Bakanlığının desteklemekte olduğu, Birliğimizce yürütülen "İhracata Yönelik Üretimde Kalite ve Standardın Geliştirilmesi” projemiz kapsamında Fruit Logistica fuarına sektörel gelişmeleri yerinde incelenmesi ve proje firmalarımız ile ithalatçı firmaların ikili iş görüşmelerini gerçekleştirmelerini teminen Birliğimiz Yönetim Kurulu üyelerimiz ve proje firmalarımız ile katılım sağlandı.

Berlin Ticaret Başmüşavirimiz Sn. Hüseyin ÖZTÜRK ile Ticaret Müşavirimiz Sn. Kaan SÜRMELİ'nin de iştirak ettiği heyetimiz, fuarda gerçekleştirilen ikili görüşme programının yanı sıra Berlin Halinde (Fruchthof Berlin Verwaltungsgenossenschaft eG) ve süpermarketlerde incelemelerde bulunarak pazardaki gelişmeleri ve trendleri değerlendirme fırsatı da buldu.

Firmalarımızın ihracat bağlantıları yapmak için yoğun ikili görüşmeler yaptığı program, AB pazarında önemli iş bağlantılarının kurulması açısından oldukça başarılı geçti.

Bu ziyaretin hem sektörümüzün uluslararası tanıtımına, hem de bölgemiz ekonomisinin artış ivmesine ciddi katkı sağlayacağına inanıyoruz.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.