BAİB Marble 2018'e çıkarma yapıyor


BAİB, dünyanın en iyi 3 mermer fuarı arasında gösterilen ve İzmir'de düzenlenen Marble 2018'e 53 firmayla katılıyor. Fuara çıkarma yapan BAİB, burada gerçekleştireceği faaliyetlerle üyelerinin yeni iş bağlantıları kurmasını sağlayarak, bölge ihracatının artmasını planlıyor.

Dünyanın en iyi 3 mermer fuarı arasında gösterilen Marble 2018, bu yıl 28-31 Mart tarihleri arasında İZFAŞ tarafından Fuar İzmir'de düzenleniyor. Dünyanın dört bir yanından sektör profesyoneli fuar için İzmir'e akın ederken, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), 53 firmayla fuara çıkarma yapıyor. BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, Marble 24. süresince gerçekleştirecekleri çalışmalar ile hem bölgenin potansiyelini aktarmaya hem de iş bağlantıları kurarak, bölge ihracatını artırmaya çalışacaklarını söyledi.

BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, "Maden sektörü, Batı Akdeniz'den 2017 yılında 505 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bu rakamın büyük bölümü mermer ihracatından elde edildi. BAİB olarak mermer ve doğaltaş fuarlarına büyük önem veriyoruz. İzmir'de bu yıl 24.'sü düzenlenecek olan Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'na da büyük önem veriyoruz. Ve bu çerçevede 53 firmayla fuara katılıyoruz. Fuarda bölgemizin mermer ürünlerini sergileyerek, ihracatımızı artıracak çalışmalar yapacağız” dedi.

Marble 24. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın dünyanın en iyi 3 mermer fuarından birisi olduğunu söyleyen BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, "Geçen yıl fuara 30 ülkeden 213 yabancı, 896 yerli firma katıldı. 104 ülkeden yaklaşık 9 bin sektör profesyoneli fuarı ziyaret etti. Bu yıl yabancı katılımcı ve ziyaretçi sayısının daha da artacağı ifade ediliyor. Fuar çerçevesinde 500 civarında alım heyeti programı ve yaklaşık 10 bin birebir görüşme gerçekleştirilmesi planlanıyor. BAİB olarak bu görüşmelerde yerimizi alacağız. Üyelerimizin yabancı alıcılarla bir araya gelmesi ve ihracat bağlantıları sağlaması için çalışacağız” diye konuştu.

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.