BAİB üyesi firma sayısı 10 bini aştı


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, Antalya Ticaret Platformu (ATİP) tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. BAİB Başkanı Çavuşoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, Birliğin üye sayısının 10 bini aştığını belirterek, ihracat yapan firma sayısının ise 2500'e ulaştığını açıkladı.

Son 3 yılda 3300 firmanın BAİB üyesi olduğunu bildiren Başkan Çavuşoğlu, "Bu firmalarımız ihracat yapmaya başladı. Hedefimiz daha çok firmanın Birliğimiz üyesi olması ve daha çok ihracat yapmaları. Bölgemizin ihracatı 2.5 milyar doları aştı. Bu rakam neden 5 milyar dolar olmasın?” diye konuştu.

ATİP Başkanı Muhteşem Kabasakal'ın, ATİP Yönetim Kurulu Üyelerinin ve ATİP Üyelerinin yer aldığı etkinlikte Türk Eximbank Antalya Şube Müdürü Barış Tolga Yetkin de katıldı. Bölgenin ihracat rakamları, ihracatın yapısı hakkında bilgi veren Başkan Çavuşoğlu, "BAİB olarak mevcut pazarlardaki etkinliğimizi artırmak için çalışmalar gerçekleştirdiğimiz gibi yeni pazarlar oluşturmak için de çalışıyoruz. Yılbaşından bu yana Dubai, Özbekistan, İngiltere, Güney Afrika ve İtalya'ya Bölge ihracatımızı artırmak için heyetler düzenledik. Önümüzdeki süreçte de İtalya, İspanya, Rusya, Tayland, İngiltere, Güney Kore, Dubai, Azerbaycan ve Kazakistan'a heyetler düzenleyeceğiz. Burada yeni ihracat bağlantıları kurmak için çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi. 

ATİP üyelerini BAİB üyesi olmaya çağıran Başkan Çavuşoğlu, "Her zaman firmalarımızın yanındayız. Yeter ki firmalarımız ihracat yapmak istesin” dedi. Başkan Çavuşoğlu'nun ardından EXİMBANK Şube Müdürü Barış Tolga Yetkin ve EXİMBANK Uzmanı, ihracata ve ihracatçıya sundukları destekler hakkında sunum yaptı. Etkinliğin sonunda ATİP Başkanı Kabasakal, Başkan Çavuşoğlu ve katılımcılara günün anısına Platform tarafından dikilen fidanların sertifikalarını verdi.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.