BAİB'den yeni URGE ProjesiBAİB tarafından yürütülen Batı Akdeniz Mermer Kümesi URGE Projesi, 37 firmanın katıldığı toplantı ile start aldı. Proje ile bölgemizin mermer ihracatının daha da artması bekleniyor.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), bölge ihracatının daha da gelişmesi adına hayata geçirdiği Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) Projelerine, bir yenisini daha ekledi. Daha önce 3 projeyi tamamlayan, 3 projeyi de aynı anda sürdürme başarısı gösteren BAİB, 7. URGE Projesi olan Batı Akdeniz Mermer Kümesinin startını 37 firmanın katılımıyla verdi. BAİB'de bir araya gelen firma temsilcileri, URGE Projesinin içeriği ve 3 yıllık süreçte atılacak adımlarla ilgili bilgilendirildi.

Batı Akdenizli mermer ihracatçısı firmalara alternatif pazarlar kazandırmak, ihracatlarını artırmak, uluslararası alanda markalaşmalarını sağlamak, birlikte hareket edebilme kabiliyetlerini artırmayı hedefleyen proje çerçevesinde ilk olarak firmaların ihtiyaç analizleri yapılacak. Firmaların röntgeninin çekileceği ihtiyaç analizi çalışması çerçevesinde tüm firmalarla yüz yüze görüşmeler gerçekleştirilip, anket yapılacak. Firmalar, her yönüyle değerlendirildikten sonra ihtiyaç duyulan alanlarda eğitim çalışmaları gerçekleştirilecek.

Tüm bu çalışmaların tamamlanmasının ardından firma temsilcileri birlikte belirledikleri hedef pazarlara giderek, uluslararası mermer alıcıları ile görüşmeler gerçekleştirerek, iş bağlantıları kurmaya çalışacak. Daha önce tamamlanan ve sürmekte olan projelerin bölgemiz ihracatına olan katkısı göz önüne alındığında bu projenin de Batı Akdeniz ihracatının artmasında önemli rol oynayacağı belirtiliyor. Öte yandan firmalar, Ekonomi Bakanlığımız destekleriyle uluslararası arenada gerçekleştirecekleri pazarlama faaliyetlerinde büyük avantaj sahibi oluyor.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.