Batı Akdenizli ihracatçılar Vietnam'dan umutlu döndü


URGE Projesi kapsamında Vietnam'a giden Tarım ve Gıda Kümesi, yoğun görüşme trafiğinin ardından Antalya'ya umutlu döndü.

Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi, bölgemizin ihracatını artırmak, alternatif pazarlar oluşturmak için Vietnam'a gitti. URGE Projesi kapsamında 10-15 Mart tarihleri arasında Vietnam'da etkili çalışmalar yapan Küme, Antalya'ya umutlu döndü. Küme üyeleri, Vietnam'da ülkenin en büyük süpermarket zincirlerinin yöneticilerini ziyaret edip, görüşmeler gerçekleştirdi. Meyve sebze halinde incelemeler yapıp, Vietnamlı ithalatçılar ile iş görüşmeleri yaptı.

Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi, Vietnam'ın en önemli süpermarketleri ve en büyük tedarikçileri ile görüşmeler gerçekleştirdikten sonra meyve sebze haline giderek, ülkede tüketilen meyve ve sebzeler hakkında inceleme yaptı. Tarım ve gıda ürünleri ithalatı yapan firmaları da ziyaret eden heyet üyeleri, özellikle gübre alanında iş bağlantıları kurdu.

Vietnam programının bir günü B2B iş görüşmelerine ayrıldı. Vietnamlı yaklaşık 50 tedarikçi ve ithalatçı, Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi üyelerine ve ürünlerine büyük ilgi gösterdi. İş görüşmelerinde olumlu sonuçlar alınırken, Vietnam'a yaş meyve sebze ürünlerinin ihraç edilebilmesi için iki ülke arasındaki gerekli anlaşmaların en kısa zamanda imzalanması talebi oluştu.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.