Doğaltaş ihracatçıları Las Vegas'ta


 

Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları, Amerika'nın Las Vegas kentinde düzenlenen The International Surface Event Fuarı'na katıldı. Amerika'nın önemli doğaltaş ihracatçıları ile birebir yapılan görüşmelerde yeni iş fırsatları doğdu.

 

Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçıları, bölgenin doğaltaş ihracatını artırmak için tanıtım ve pazarlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu çerçevede dünyanın dört bir yanındaki fuarlara katılan doğaltaş ihracatçıları, bu kez ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen The International Surface Event Fuarı'na katıldı. Fuar çerçevesinde Los Angeles'a da giden BAİB heyeti, Amerika'nın önde gelen doğaltaş ithalatçılarının depolarını ve şirket merkezlerini ziyaret ederek bu ülkeye ihracat gerçekleştirme adına önemli adımlar attı. Fuar alanında BAİB standını ziyaret eden Amerika'nın önemli doğaltaş ithalatçı firmalarıyla görüşmeler gerçekleştirilip, iş bağlantıları sağlandı.

 

Fuara, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle yürütülen Batı Akdeniz Maden İhracatının Geliştirilmesi URGE Projesi kapsamında katılım sağlandı. 20-22 Ocak tarihleri arasında düzenlenen fuarda Batı Akdeniz'i 9 firma ile BAİB Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Özel, Selçuk Baysarı ve BAİB Genel Sekreteri Fisun Evrensevdi Pektaş temsil etti. Öte yandan Los Angeles'te Batı Akdeniz heyetine Ticaret Müşavirliği tarafından Amerikan pazarına giriş, depo açma, ihracat ve iş bağlantıları kurma konularında bilgi verildi. Heyet, Los Angeles Ticaret Ataşesi Murat Gören'i makamında ziyaret etti. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ Kümelenme ve Destekleme Daire Başkanı Ahmet Canlı, fuar ve ziyaretler boyunca BAİB heyetine eşlik etti.

 

Los Angeles'te gerçekleşen firma ziyaretleri ve Las Vegas'ta düzenlenen fuar, Batı Akdeniz doğaltaş ihracatçıları açısından oldukça başarılı geçti. Fuar alanında yapılan iş görüşmeleri, doğaltaş ithalatçılarına yapılan ziyaretler, Los Angeles Ticaret Müşavirliği tarafından Amerikan pazarına giriş ile ilgili brifing Batı Akdenizli ihracatçıların Amerikan pazarında ağırlık kazanması adına büyük katkı sağladı. Yer döşemeleri, doğaltaş ve karo alanında önemli bir fuar olan The International Surface Event, geçen yıl 750'nin üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşmişti.

 

Mustafa SATICI

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği

Yönetim Kurulu BaşkanıTüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.