Doğaltaş ihracatçılarının yeni hedefi Kanada pazarıBatı Akdeniz Doğaltaş Kümesi, yıllık 29 milyar dolar yapı malzemesi ithalatı yapan Kanada'ya giderek, Costruct Canada The Buildings Show Fuarı'na katıldı. Burada gerçekleştirilen iş görüşmelerinde gelecek adına önemli bağlantılar kuruldu.


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), 2016 yılında 400 milyon dolara yakın ihracat gerçekleştirmesini beklediği madencilik sektörünün ihracat rakamlarını daha da artırmak, önümüzdeki yıllarda bu rakamın yarım milyar dolara ulaşmasını sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu çerçevede Batı Akdeniz Doğaltaş Kümesi, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi kapsamında Kanada'nın Toronto kentinde düzenlenen Costruct Canada The Buildings Show Fuarı'na katıldı.


Kanada'nın yıllık 29 milyar dolarlık yapı malzemeleri ithalatı ile dünya 6.'sı olması göz önüne alınarak, katıldığımız fuar BAİB heyeti için oldukça verimli geçti. Fuar alanına stant açarak Batı Akdeniz'in doğaltaş ürünlerini tanıtan heyet, aynı zamanda Olympia Tile, Marble Granite Depot, Crystal Tile, Home Depot, Stone Tile, Ciot, Ceragres ve Anatolian Tile gibi Toronto'nun en önemli yapı malzemesi üzerine faaliyet gösteren firmalarını ziyaret etti. Toronto yapı firmalarına Batı Akdeniz doğaltaşları hakkında bilgi veren, numune gösteren ve kataloglarıyla firmalarını tanıtan üyelerimiz, gelecek adına önemli iş bağlantıları kurdu.


Fuara Batı Akdenizli doğaltaş ihracatçısı 8 firmadan 11 temsilci katılırken, Toronto'da BAİB'i Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Baysarı, Genel Sekreter Fisun Evrensevdi Pektaş, Maden Komitesi Üyeleri Ahmet Tekin ve Muhammet Başarır temsil etti. Fuar çerçevesinde BAİB standını Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen de ziyaret etti.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.