‘Hayatımız Maden Çalıştayı' gerçekleşti


Ülkemizde madenciliğin gelişmesi, maden ihracatının artması amacıyla düzenlenen  ‘Hayatımız Maden Çalıştayı'nın dördüncüsü Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin (BAİB) de katkılarıyla İstanbul Maden İhracatçılarının ev sahipliğinde gerçekleşti.

Çalıştayda Birliğimizi BAİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Maden Sektör Kurulu Üyesi Mustafa Küçükyaman, BAİB Yönetim Kurulu Üyesi ve BAİB Maden Sektör Platformu Temsilcisi Ahmet Tekin ile BAİB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özel temsil etti.

Çalıştayda; Maden ve doğal taş sektörlerine yönelik olarak daha fazla katma değerin ülkemizde bırakılması, ihracatta sürdürülebilir küresel rekabet gücü artışının sağlanması, sektör sorunlarının ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesi temel hedefleri doğrultusunda bir yol haritası oluşturulması amaçlanıyor. Program çerçevesinde ‘Sanayide Maden', ‘Madenciliğin Ekonomiye Katkıları', ‘Madencilik Algı Araştırması Sunumu', ‘Madencilikte Sürdürülebilirlik ve Sorumlu Madencilik', ‘Mevzuat ve Ruhsatlandırma', ‘Çevre ve Rehabilitasyon' ile ‘Tasarım ve Mimaride Doğal Taş' konularının ele alındığı oturumlar gerçekleştirildi.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.