Madencilere yeni URGE projesi


BAİB, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle doğaltaş ihracatçıları için 2. Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme Projesi'ni (URGE) 23 firmanın katılımıyla başlattı.

Batı Akdenizli maden ihracatçılarının yeni pazarlara açılmasını, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde tanınırlığının artmasını ve buna bağlı olarak da ihracatın artmasını amaçlayan proje başladı. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle yürütülen Batı Akdeniz Doğaltaş Kümesi URGE Projesi, 3 yıl sürecek. Antalya, Burdur ve Isparta illerinde faaliyet gösteren 23 firmanın katılımıyla başlayan proje, BAİB tarafından bu alanda uygulanan ikinci proje olma özelliğini de taşıyor.

Üç aşamadan oluşan proje çerçevesinde ilk olarak katılımcı firmalara yönelik ihtiyaç analizleri çalışması yapılacak. İhtiyaç analizleri çalışmasında firmaların mevcut durumları en ince detaylara göre tespit edilip, hedefleri belirlenecek. Bu çalışmanın ardından firmaların belirlenen eksik yönlerinin giderilmesi için eğitim çalışmaları gerçekleştirilecek. Ardından katılımcı firmaları dünyanın dört bir yanındaki doğaltaş alıcılarıyla buluşturacak yurt dışı pazarlama faaliyetlerine geçilecek.

Doğaltaş ihracatçıları, yurt dışı pazarlama faaliyetleri kapsamında ortak karar alarak, istedikleri ülkelere gidebilecek. Gidilen ülkelerde uluslararası fuarlara katılınabileceği gibi bölgenin önemli doğaltaş ithalatçılarının firma merkezlerine ziyaretler gerçekleştirilip, iş görüşmeleri yapılabilecek. Pazarlama faaliyetleri çerçevesinde doğaltaş ihracatçıları, yabancı ithalatçıları bölgeye davet edip, burada alım heyeti programları da gerçekleştirilebilecek. Tüm bu faaliyetlere Ekonomi Bakanlığı yüzde 75 oranında destek sağlayacak.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.