Marble 2018'de Batı Akdeniz rüzgarı esti


Dünyanın en iyi 3 mermer fuarı arasında gösterilen ve bu yıl 28-31 Mart tarihleri arasında düzenlenen Marble 2018'de Batı Akdeniz rüzgarı esti. Fuara Antalya, Burdur ve Isparta faaliyet gösteren 124 Batı Akdenizli mermer ihracatçısı firma katıldı. Fuarın açılışından kapanış gününe kadar İzmir'de bulunan ve bölgenin mermer ihracatını artırmak adına çalışmalar gerçekleştiren Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Mustafa Satıcı, Marble 2018'i değerlendirdi.

Fuarın bu yıl 24.kez kapılarını yurt ve dünya genelindeki sektör profesyonellerine açtığını kaydeden BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, "Batı Akdenizli mermer ihracatçılarımız fuarda dünya genelinde rağbet gören ürünlerini tanıttı. Yurt dışından da çok sayıda alıcı fuarda incelemelerde bulundu. Fuar üyelerimiz adına oldukça verimli geçti. Gerek stant ziyaretlerinde olsun, gerek alım heyeti programlarında önemli görüşmeler gerçekleştirildi” diye konuştu.

Marble 2018 süresince Batı Akdenizli firmaların stantlarını tek tek ziyaret edip, ihracatçı firmalarla değerlendirme yapma imkanı bulduklarını da kaydeden BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, "Mermer sektörü geride kalan 3 ayda ihracatını yüzde 15 oranında artırdı. Bölgemizden gerçekleşen mermer ihracatı 100 milyon doları geride bıraktı. Fuar, ülkemiz kadar bölgemiz adına da oldukça faydalı geçti. Fuarda kurulan bağlantılar ile sektör temsilcilerimiz ihracatlarını daha da artıracaklardır” dedi.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.