Mermer Kümesi İhtiyaç Analizi Ara Değerlendirme Toplantısı Yapıldı


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından mermer ihracatının daha da gelişmesi için uygulamaya koyulan Batı Akdeniz Mermer Kümesi Projesi çalışmalarına hız kesmeden etap etap devam ediyor.

Proje çalışmaları şuan İhtiyaç Analiz aşamasında yürütülüyor. Bu aşamanın 2. Toplantısı olan Ara Değerlendirme toplantısı, proje firmalarının katılımıyla BAİB merkezinde 12 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda, İhtiyaç analizi çerçevesinde bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar paylaşıldı. Danışmanlık firması tarafından çalışma sonucu olarak ortaya çıkan sektörün genel durumu hakkında katılımcı firmalar bilgilendirildi ve projenin diğer aşamaları olan Eğitim ve Yurtdışı Pazarlama Faaliyetleri ile ilgili alternatifler masaya yatırıldı.

Toplam 26 firmanın yer aldığı projenin Ara Değerlendirme toplantısında sektörün güçlü ve zayıf yönleri ile fırsatlar anlatıldı. Keşfedilmeyi bekleyen yeni pazarlar, devlet destekleri, günümüz teknolojisi sayesinde doğaltaş kullanım alanının artması gibi konular öne çıktı.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.