Tarım ve Gıda Kümesi Katar'a gitti


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), tarım ve gıda ürünleri ihracatını artırmak, bu ürünleri daha geniş bir coğrafyaya ihraç etmek için başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Alternatif pazarlar oluşturma çalışmaları çerçevesinde Katar'ı merceğine alan BAİB, Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi Projesi kapsamında bu ülkeye gitti. 9 firmadan 11 katılımcının yer aldığı heyet, 20-24 Kasım tarihleri arasında bölge ihracatını geliştirmek için önemli çalışmalar gerçekleştirdi.


Yurt Dışı Pazarlama Faaliyeti için Katar'a giden heyet, programın ilk gününde sebze meyve hali ile ülkenin önemli tarım ve gıda ürünü ithalatçısı konumundaki firmalara ziyaretler gerçekleştirdi. Programın ikinci gününde ise karşılıklı iş görüşmeleri yapıldı. Katar'da faaliyet gösteren ithalatçı firmalar, Batı Akdenizli ihracatçılara ve ürünlerine büyük ilgi gösterdi. B2B iş görüşmeleri toplantısının açılış konuşmasını Doha Büyükelçimiz Sayın Fikret ÖZER yaptı. Görüşmelerde Doha Ticaret Müşavirimiz Sn. Burak GÜREŞÇİ de yer aldı.


Batı Akdenizli ihracatçıların ziyaret ettiği firmaların arasında Katar'ın en yaygın süpermarket zincirlerinden olan Almira, Lulu ve Safari de yer aldı. Katarlı firma temsilcileri bölgelerinde Türk işadamlarını görmekten duydukları memnuniyeti dile getirirken, heyete katılan firmalarımız da Katar'da olumlu geçen iş görüşmelerinin memnuniyeti içinde programlarını sonlandırdılar.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.