TİM ve Birliklerin paraları Eximbank aracılığıyla ihracatçıların kullanımına sunuldu


15 Temmuz hain darbe girişiminde emellerine ulaşamayanlar, bu kez ekonomi silahına sarıldı. Dövizde spekülatif hareketlerle Türkiye'ye diz çöktürmek isteyenler karşılarında yine Türk Milleti'ni buldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla spekülatörlerle mücadele en üst seviyede sürerken, verilen ekonomi savaşının en ön cephesinde yer alan ihracatçılar da harekete geçti. Bu çerçevede Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Türk Eximbank, Ankara'da Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar PEKCAN'ın da katıldığı törenle protokol imzaladı.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakkı BAHAR da protokol törenine katıldı. BAİB Başkanı Sayın BAHAR, TİM ile Türk Eximbank arasında imzalanan protokol hakkında bilgi verdi: "TİM ve İhracatçı Birliklerinin kaynakları, Türkiye Tanıtım Grubu fonlarının bir kısmı imzalanan protokolle Türk Eximbank'ın kullanımına sunuldu. Türk Eximbank, aktardığımız kaynakları yine ihracatçımızın kullanımına sunacak. İhracatçımızın her zaman yanında olan Türk Eximbank'ın fonlarımızın 10 katı kadar maddi destek sağlayacak olması, son dönemde verdiğimiz ekonomik savaşta hayati önem taşıyor” dedi.

Ülkemize döviz kazandırmada Türk Eximbank kredilerinin önemini hatırlatan BAİB Başkanı Sayın BAHAR, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın seferberlik çağrısına ihracatçı ailesi olarak yanıt verdik. Bundan sonra da her zamankinden daha fedakar bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bölgemizin ihracatını artırmak için ülkemize daha fazla döviz girdisi sağlamak için durmak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle ihracatçı ailesinin değerli fertlerini Türk Eximbank'ın bizlere sunduğu ekonomik desteklerden yararlanmaya davet ediyorum” diye konuştu. Heyet, protokol imza töreninin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat OKTAY, TBMM Başkanı Sayın Binali YILDIRIM ve Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit GÜL'e de ziyarette bulundu.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.