URGE katılımcıları 10 ülkeye gidecek


Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Batı Akdeniz Doğaltaş Kümesi Projesi'nde ilk etap olan ihtiyaç analizleri çalışması sona erdi. Değerlendirme toplantısında sektör her yönüyle ele alındı ve eğitim çalışmalarının ardından kış aylarında yurt dışı pazarlama faaliyetlerine başlanması kararlaştırıldı.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı desteğiyle uygulanan Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Batı Akdeniz Doğaltaş Kümesi Projesi'nde ihtiyaç analizleri çalışması tamamlandı. İhtiyaç analizleri çalışması sırasında 25 firmanın ve sektörün röntgeni çekildi ve bu çerçevede hazırlanan rapor, BAİB'de düzenlenen toplantıda proje katılımcılarına aktarıldı. Toplantıya; Ekonomi Bakanlığı Kobi ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı Mustafa Ali Yurdupak, BAİB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Baysarı, BAİB Genel Sekreteri Fisun Evrensevdi Pektaş ve firmaların temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Daire BaşkanıYurdupak, göreve yeni atandığını söyleyerek, bundan sonra URGE projelerinin değerlendirme toplantılarına katılacağını bildirdi. URGE projelerinde en önemli safhanın ihtiyaç analizleri olduğunu kaydeden Daire Başkanı Mustafa Ali Yurdupak, "İhtiyaç analizleri çalışması doğru yapıldıysa proje çok başarılı oluyor. Umarım bu proje size bol kazanç sağlar, kurumsallaşmanızda faydalı olur” dedi. Daire Başkanı Mustafa Ali Yurdupak'ın değerlendirmelerinin ardından ihtiyaç analizleri çalışması ile ilgili rapor okundu, daha sonra alternatif pazarlar masaya yatırıldı.

İhtiyaç analizi kapanış toplantısının ardından proje katılımcılarının ihtiyaçlarına göre eğitim çalışmaları gerçekleştirilecek. Sektör temsilcileri Kanada, Kuveyt, ABD, Suudi Arabistan, Avustralya'nın da aralarında bulunduğu 10 ülkede Batı Akdeniz doğaltaş ihracatını artırmayı hedefliyor.Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.