2019/029 Sirküler (07.02.2019)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER NO: 2019/ 29Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'nden alınan yazıda, Türkiye'nin 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda, değişen rekabet koşullarına ve ihtiyaca uygun olarak ihracatın gelişmesine olanak sağlamak amacıyla 2010/6 sayılı tebliğ çerçevesinde yürütülen Türkiye Ticaret Merkezleri projelerinin B.A.E./Dubai, ABD/New York ve İngiltere/Londra'da faaliyete geçirildiği bildirilmektedir.

İhracatımıza ivme kazandıracağı ve ülkemizin markalaşmasına katkı sağlayacağı öngörülen "Türkiye Ticaret Merkezleri”, sektörlerin taleplerine yönelik olarak potansiyel gördükleri ülkelerde projelendirilmiş olup, bu bağlamda B.A.E/Dubai'de Bilişim ve Mücevher, ABD/New York'ta Halı, Hazır Giyim, Deri, Ev Tekstili ve İş Kontratları, İngiltere/Londra'da Bilişim, ve Seramik sektörleri gibi hedef odaklı yapılandırıldığı ifade edilmektedir.

Türkiye Ticaret Merkezleri projelerinin 2023 yılı hedeflenen ihracat rakamlarına ulaşmak için katkı sağlaması ve ülkemizi farklı bölgelerde en iyi şekilde temsil edecek yapıların yaygınlaşması adına, Almanya'nın Stuttgart şehrinde otomotiv ve yan sanayi ürünlerine yönelik ve A.B.D'nin San Francisco şehrinde Bilişim sektörüne yönelik Türkiye Ticaret Merkezi açılması talebi oluştuğu belirtilmektedir.

Bu kapsamda, A.B.D'nin San Francisco şehrinde ve Almanya'nın Stuttgart şehrinde açılması planlanan Türkiye Ticaret Merkezleri için, ilgili sektörlerde yer alan ve TTM'de yer almak isteyen firmaların taleplerini en geç 11 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 16:00'a kadar Birliğimize (arge@baib.gov.tr) iletmeleri gerekmektedir. (617, 618)

Bilgilerini rica ederim.

e-imzalıdır

Anıl YILMAZ

Genel Sekreter V.

TTM'de Yer Almak İsteyen Firmanın

Adı:

Yetkilisi:

Tel:

Sektör:

Yer Almak İstediği TTM:


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.