2019/094 Sirküler (17.05.2019)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER NO: 2019/094

Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen "2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ” kapsamında doğal taş sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik, 23 - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında Verona/İtalya'ya sektörel ticaret heyeti gerçekleştirilmesi planlanmakta olup, sektörel ticaret heyetine ilişkin taslak programımız ekte yer almaktadır.

Planlanan heyet ile; (1) olası ticari işbirliği imkânlarının araştırılması ve ticari potansiyelin yerinde tespit edilmesi, (2) sektörel kurum ve alıcı firmalarla ikili görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kurulması, (3) Marmomacc Fuarı'nın ziyaret edilmesi hedeflenmektedir.

Bölgemiz doğaltaş ihracatına katkı sunulması, ihracatçılarımızın yeni pazarlara açılabilmesinin kolaylaştırılması ve üye firmalarımızın maliyetlerinin azaltılması adına, %50 devlet desteği olan heyetimize Birliğimiz Yönetim Kurulu kararı ile üye firmalarımıza %35 ilave destek verilecektir. Ayrıca, heyetlerimize ilişkin tüm maliyetlerin pre-finansmanı da Birliğimiz tarafından sağlanacaktır.

Bu çerçevede, söz konusu heyet programında 1 kişi için katılım payı 500 EURO olarak belirlenmiştir. Katılım payına; gidiş-dönüş uçak bileti, 4 gece konaklama (oda+kahvaltı), transferler, bölgedeki önemli ithalatçılarla ikili iş görüşmeleri organizasyon giderleri, yurt dışı çıkış harç pulu, seyahat sigortası, tanıtım malzemeleri, tercüman hizmeti dâhil; oteldeki ekstra oda harcamaları ile vize ücreti hariçtir.

Bu çerçevede, Verona / İtalya'ya yönelik sektörel ticaret heyetine katılmak isteyen firmaların en geç 14 Haziran 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar başvurularını ekte sunulan form ile Genel Sekreterliğimize (e-posta: arge@baib.gov.tr) iletmeleri ve katılım bedelini aşağıda yer alan hesaba yatırmalarını rica ederim.

e-imzalıdır

Güliz AKEL ÇETİNKAYA

Genel Sekreter T.EKLER:

1. Ticaret Heyeti ile ilgili Önemli Notlar

2. Sektörel Ticaret Heyeti Taslak Programı

3. Katılımcı Firma Talep Yazısı

Ek-1

TİCARET HEYETİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

· "2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ” kapsamında, 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 124 üncü maddesinde belirtilen kollektif, komandit, anonim, limited ve kooperatif şirketleri

· 2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğde belirtilen koşullar çerçevesinde, sektörel ticaret heyetimiz dâhilinde bir şirketten en fazla 2 kişi devlet desteği kapsamındadır.

· Euro Hesap Bilgileri:

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği

Vakıflar Bankası-Antalya Şubesi-Hesap No: 00158048015714076

IBAN No: TR42 0001 5001 5804 8015 7140 76

· Banka dekontlarında katılımcı firmanın ismi, hesap numarası, IBAN numarası, "BAİB İtalya Sektörel Ticaret Heyeti Katılım Bedeli” ibaresi yer alması gerekmektedir.

· Birliğimizce düzenlenecek söz konusu heyete katılım sınırlı sayıda olup, çok sayıda talep olması durumunda heyet bedelinin yatırılması ve heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilme tarihi esas alınacaktır.Ekler:
EK C-3 Katılımcı Firma Talep Yazısı (STH).doc

Taslak Program.pdf

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.