2019/188 Sirküler (30.09.2019)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER 2019-188

Sayın Üyemiz;

1. Fuar Duyurusu

2. Gıda Sektörel Ticaret Heyeti-Balkanlar 22-29 Kasım 2019

3. 2020 - 2021 Sonbahar Kış Moda Trend Semineri hk.

Konularını içeren duyurularımızın detayları ekte sunulmuştur.

Bilgilerini rica ederim.


e-imzalıdır

Güliz AKEL ÇETİNKAYA

Genel Sekreter T.1. Fuar Duyurusu

Yeni Delhi Müşavirliğinden alınan yazıya atıfla, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden alınan bir yazıda, "3. World Trade Expo (WTE)" adlı fuarın 13-14 Kasım 2019 tarihleri arasında Mumbai/Hindistan'da düzenleneceği bildirilmektedir. Öte yandan, ülkemizden katılım olması halinde, en fazla 5 firma için 6 metrekare büyüklüğünde ve bazı temel eşyaların yer aldığı bir "ülke pavyonu" nun ücretsiz olarak tahsis edileceği belirtilmektedir. Bilindiği üzere, "Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2017/4 Sayılı Karar” kapsamındaki desteklerden yararlanılabilmesi için, katılım sağlanacak fuarların Bakanlığımız internet sitesinde yer alan "Desteklenecek Yurt Dışı Fuarlar Listeleri”nde yer alması gerekmektedir.(4951)

2. Gıda Sektörel Ticaret Heyeti-Balkanlar 22-29 Kasım 2019

Akdeniz İhracatçı Birliği'nden alınan yazıda, ihracat pazarlarının kapısını açabilmek ve mevcut ihracat potansiyelinin arttırılması amacıyla 22-29 Kasım 2019 tarihleri arasında Arnavutluk, Kosova ve Makedonya ülkelerine yönelik olarak gıda sektörel ticaret heyeti düzenleneceği bildirilmektedir. Ticaret heyeti programı dahilinde, Tiran Uluslararası Fuarı ziyareti, Ticaret Müşavirliklerinin de desteği ile her iki ülkedeki gıda ithalatçı, toptancı ve distribütör firmaları ile katılımcı şirketler arasında ikili iş görüşmeleri düzenlenmesi ve sektörle ilgili toptancı, Pazar ve tesis ziyaretleri yapılmasının planlandığı bildirilmektedir. Anılan heyet organizasyonu 2011/1 Sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Tebliği kapsamında devlet destekli olarak planlandığı, katılım bedeli devlet desteği düşülmüş ön destekli olacak şekilde kişi başı 1.400 Euro olarak belirlendiği belirtilmektedir. Heyetin devlet desteği kapsamına alınması için Ticaret Bakanlığı'na başvuru yapılacağı bildirilmiş olup katılmak isteyen şirketlerin en geç 1 Ekim 2019 Salı günü saat 17.30'a kadar başvuru yapmaları gerektiği bildirilmiştir. Başvuru yapmak için; aşağıda belirtilen başvuru linkinden ulaşılabilecek elektronik başvuru formunun her katılımcı kişi için ayrı ayrı doldurulması gerekmektedir. Heyet için yeterli katılımcı sayısına ulaşıldığında, AKİB tarafından katılımcılara iletilecek bilgiye istinaden ödemelerin yapılacağı bildirilmektedir. Katılımcı başvuru yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı katılımdan vazgeçen şirketlere ödemiş oldukları katılım bedelinin iade edilemeyeceği bildirilmektedir.(4953)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScvgFofhwUjD80JDR3KUUdqEXBG-oxayoX8r7lOlgxbDsZh-w/viewform?vc=0&c=0&w=1

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin:

AKDENİZ İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ

Tarım Şubesi

Tel : 0 324 325 37 37

E-Posta: didemsaygi@akib.org.tr

İlgili Kişi: Didem SAYGI - dahili:1207

EK-1: Katılım Şartları ve Taslak Program

3. 2020 - 2021 Sonbahar Kış Moda Trend Semineri hk.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nden alınan yazıda, 10 Ekim 2019 Perşembe günü 10:00 - 11:00 saatleri arasında "2020 - 2021 Sonbahar Kış Moda Trend Semineri” düzenlenmesinin planlandığı ifade edilmektedir.

WGSN Trend Guru Kim Mannino'nun sunumuyla gerçekleştirilmesi planlanan Trend Semineri yeni tasarım ve ürün grupları hakkında Hazırgiyim ve Konfeksiyon sektöründe en güncel bilgilendirmenin yapılması amacıyla organize edileceği bildirilmektedir.

Hazır Giyim sektörü açısından son derece faydalı olacağı değerlendirilen Trend Semineri Zorlu Performans Sanatları (Zorlu PSM) Mecidiyeköy / İstanbul'da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.(4947)Ekler:
EK-1 Katılım şartları ve Taslak program.docx

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.