2017/144 Sirküler (27.07.2017)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER 2017-144

Sayın Üyemiz;

İhracatçı firmalarımıza yönelik olarak e-fatura uygulamasında gümrük ile maliye sürecindeki değişiklikler ile dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin tüm firmalarımızın bilgilendirilmesi ve e-fatura uygulamalarına dair sorularının yanıtlanması amacıyla, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı yetkililerinin katılımlarıyla27 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 14:00'de Birliğimiz 4. Kat Toplantı Salonu'nda "İhracatta E-Fatura Uygulamaları Semineri” düzenlenecektir.

Söz konusu seminer kapsamında; Maliyede E-dönüşümün Hukuki Altyapısı, Maliye Yönünden İhracatta E-fatura Uygulamaları, Gümrüklerde İhracatta E-fatura Uygulamaları ile İhracatta E-fatura Uygulamalarında Karşılaşılan Sorunlar konuları ele alınacaktır.

Bahse konunu seminere Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Sayın Rasim KUTLU, Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan Gelir İdaresi Daire Başkanı Sayın Faruk GÖZÜBÜYÜK, Gelir İdaresi Grup Başkanı Sayın Abdullah KİRAZ ve Elektronik Defter ve Belge Yönetim Müdürü Sayın Şahin Engin UYSAL konuşmacı olarak katılım sağlayacaklardır.

Bu çerçevede, söz konusu seminere katılmak isteyen firmaların aşağıda yer alan başvuru formunu doldurarak, en geç 26 Temmuz 2017 Çarşamba günü saat 12:30'a kadar Birliğimize (arge@baib.gov.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Bilgilerini rica ederim.


e-imzalıdır

Güliz AKEL ÇETİNKAYA

Genel Sekreter V


Katılımcı Adı Soyadı

Firma Adı

Katılımcı GSM No:

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.