2017/244 Sirküler (28.11.2017)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER NO: 2017/244

Sayın Üyemiz,

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen "2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ” kapsamında doğal taş sektöründeki üyelerimize yönelik 18 - 23 Aralık 2017 tarihleri arasında Kazablanka / Fas'a sektörel ticaret heyeti gerçekleştirilmesi planlanmakta olup, sektörel ticaret heyetine ilişkin taslak programımız ekte yer almaktadır.

Planlanan heyet ile (1) olası ticari işbirliği imkânlarının araştırılması ve ticari potansiyelin yerinde tespit edilmesi, (2) sektörel kurum ve alıcı firmalarla ikili görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kurulması hedeflenmektedir.

2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ kapsamında sektörel ticaret heyetlerinin %50'sinin devlet desteği olarak geri alınabilmesi nedeniyle, söz konusu sektörel ticaret heyeti çerçevesinde, Birliğimizin üyelerimize desteği olarak, daha sonra geri ödenecek tutar olan %50'lik kısmın firmalardan alınmaması kararı alınmıştır.

Bu çerçevede, söz konusu heyet programı için 1 kişi için katılım payı 1.600 USD olarak belirlenmiştir (Katılım payında oluşacak +/- fark katılımcılara ayrıca bildirilecektir). Katılım payına; gidiş-dönüş uçak bileti, 4 gece konaklama (oda+kahvaltı), yemekler (öğle ve akşam), transferler, bölgedeki önemli ithalatçılarla ikili görüşmeler ve tesis ziyaretleri gerçekleştirmek üzere alınacak profesyonel PR hizmeti, yurt dışı çıkış pulu, seyahat sigortası, tanıtım malzemeleri, tercüman hizmeti dâhil, oteldeki ekstra oda harcamaları ise hariçtir.

2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğde belirtilen koşullar çerçevesinde, sektörel ticaret heyetimiz dâhilinde bir şirketten en fazla 2 kişi; % 50 devlet desteği kapsamındadır.

Bu çerçevede, Kazablanka / Fas'a yönelik sektörel ticaret heyetine katılmak isteyen firmaların en geç 01 Aralık 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar başvurularını aşağıda sunulan form ile Genel Sekreterliğimize (e-posta: arge@baib.gov.tr) iletmeleri ve katılım bedelini aşağıda yer alan hesaba yatırmalarını rica ederim.


e-imzalıdır

Fisun EVRENSEVDİ PEKTAŞ

Genel Sekreter


Dolar Hesap Bilgileri:

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği

Vakıflar Bankası-Antalya Şubesi-Hesap No: 00158048013569699

IBAN No: TR85 0001 5001 5804 8013 5696 99

Not: Banka dekontlarında katılımcı firmanın ismi, hesap numarası, IBAN numarası, "BAİB Fas Sektörel Ticaret Heyeti Katılım Bedeli” ibaresi yer alması gerekmektedir.Ekler:
18-23 Aralik Taslak Heyet Programi.docx
EK C-3 Katilimci Firma Talep Yazisi (STH).doc

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.