2018/123 Sirküler (09.07.2018)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER 2018-123

Sayın Üyemiz;

1. Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) Sayaçları Muayene Yönetmeliği Taslağı

2. Hong Kong İhale Duyurusu

3. Sri Lanka İhale Duyurusu

4. Bangladeş İş ve Yatırım Fırsatları Semineri

Konularını içeren duyurularımızın detayları ekte sunulmuştur.

Bilgilerini rica ederim.


e-imzalıdır

Anıl YILMAZ

Genel Sekreter V.


1. Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) Sayaçları Muayene Yönetmeliği Taslağı

T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden alınan yazıya atfen, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda, Meteoroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlükleri'nce hazırlanmış "Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) Sayaçları Muayene Yönetmeliği Taslağı”na ilişkin görüş talep edildiği belirtilmektedir.

Bahse konu Yönetmelik Taslağı ve bilgileri ekte yer almakta olup, taslağa ilişkin görüşlerin TİM'e sunulmasını teminen 11/07/2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ekli görüş formu Birliğimize (arge@baib.gov.tr) iletilmesi gerekmektedir.

Ek-1: Yönetmelik Taslağı (16 Sayfa)

Ek-2: Görüş Formu (1 Sayfa)

2. Hong Kong İhale Duyurusu

T.C. Ekonomi Bakanlığı'ndan alınan yazıya atfen, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan yazıda; Hong Kong yönetimince, ilaç ve aşı alımlarına yönelik iki adet ihalenin açıldığı belirtilmektedir.

Yazının devamında, firmalarımızın Hong Kong Hükümeti Lojistik Dairesi'nce (GLD- Government Logistics Department) tutulan tedarikçiler listesine http://www.gldetb.gov.hk internet adresinden kayıt yaptırarak, online hizmetlerden yararlanabilecekleri ve bir ihale açıldığında doğrudan bilgi sahibi olabilecekleri ifade edilmektedir.

Ayrıca, GLD'nin tedarikçiler listesine kayıtlı firmaların yine aynı linkte yer alan elektronik ihale sitemine girerek ihale dokümanlarını kendi bilgisayarlarına indirebilecekleri belirtilmektedir.

Bahse konu İhale Duyurusu ekte (Ek-3 ve Ek-4) sunulmaktadır.

Ek-3: İhale Duyurusu (25 Haziran 2018, 1 Sayfa)

Ek-4: İhale Duyurusu (19 Haziran 2018, 1 Sayfa)

3. Sri Lanka İhale Duyurusu

T.C. Ekonomi Bakanlığı'ndan alınan yazıya atfen, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan yazıda; Sri Lanka Sağlık Bakanlığı'nın 2018 ve 2019 yıllarında tedarik etmek istediği tıbbi malzemeye yönelik açtığı ihalenin 19 Haziran 2018 tarihinde başlayan teklif verme sürecinin 31 Temmuz 2018 tarihinde sona ereceği belirtilmekte olup, bahse konu İhale Dokümanı ekte (Ek-5) sunulmaktadır.

Ek-5: İhale Dokümanı (1 Sayfa)

4. Bangladeş Yatırım Fırsatları Semineri

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulundan (DEİK) alınan yazıya atfen, Türkiye İhracatçılar Meclisinden (TİM) alınan yazıda;

Bangladeş Ankara Büyükelçiliği iş birliği ve DEİK ev sahipliğinde 10 Temmuz 2018 Salı günü 11.00-14.00 saatleri arasında River Plaza'da, Bangladeş'te İş ve Yatırım Fırsatları Semineri düzenleneceği;

Söz konusu seminerde Bangladeş Ankara Büyükelçisi ve İstanbul Başkonsolosu Bangladeş'in sosyo- ekonomik dinamikleri ile iş ve yatırım fırsatlarını ele alarak, Türkiye ile ikili ticari ilişkileri kapsamında iki ülkenin iş birliği yapabileceği potansiyel sektörler hakkında sunumlar gerçekleştirileceği;

Bahse konu seminerin son bölümünde ise, Türk iş insanlarının Bangladeş'teki iş tecrübeleri anlatılarak, hâlihazırdaki projeler hakkında bilgi verileceği;

Seminere özellikle tekstil (deri, tekstil makinaları), enerji (LNG, LPG santralleri), altyapı ve inşaat (inşaat makinaları), ilaç sanayii, gıda madencilik ve bilgi teknolojileri sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların katılımında fayda görüldüğü;

Söz konusu seminerin saat 13.00'te düzenlenecek Çalışma Yemeği ile sona ereceği ifade edilmektedir.

Taslak programı ekte (Ek-6) sunulan bahse konu etkinliğe katılmak isteyen firmaların DEİK (Tülin Avcı, Tel: 0212 339 50 37, E-posta: tavci@deik.org.tr) ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Ek-6: Taslak Program


Ekler:
2018-123.docx
Ek-1 Yonetmelik Taslagi.pdf
Ek-2 Gorus Formu.docx
Ek-3 Ihale Duyurusu (Hong Kong) (25 Haziran 2018).pdf
Ek-4 Ihale Duyurusu (Hong Kong) (19 Haziran 2018).pdf
Ek-5 Ihale Dokumani (Sri Lanka).pdf
Ek-6 Taslak Program (Banglades).pdf

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.