BAİB Mermer Kümesi Kuveyt'te


Batı Akdeniz Mermer Kümesi, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi çerçevesinde bölgemizin mermer ürünleri ihracatını artırabilmek ve incelemelerde bulunmak için 12-16 Ocak 2020 tarihlerinde Kuveyt'e gitti. Proje katılımcısı 8 firmanın 12 temsilcisinden oluşan heyete Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hakkı BAHAR ve Genel Sekreterimiz Sayın Güliz AKEL ÇETİNKAYA eşlik etti.

Heyetimiz 3 gün süren görüşme ve ziyaretlerin ilk gününde Kuveyt Diplomatik Bölgesinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında, Kuveyt Büyükelçimiz Sayın Ayşe Hilal SAYAN KOYTAK BAİB heyetini makamında kabul etti. Ardından, Kuveyt Ticaret Müşavirimiz Sayın Atilla Uğur BAŞBUĞ BAİB Heyetine Kuveyt pazarı hakkında bilgi verdi. Daha sonra Mermer Fabrika ve Tesislerine ziyaret gerçekleştirildi. Heyetimiz bu ziyaretlerde incelemeler ve görüşmeler yaparak, ihracat bağlantılarını sağlama adına önemli adımlar attı.

Programın ikinci günü 20'i aşkın yabancı firma temsilcisi ile B2B görüşmeleri yapıldı. Üçüncü günde de firma ve tesis ziyaretlerine devam eden heyetimiz bölgenin mermer ürünlerinin Kuveyt'e ihracatı adına alıcı firmalarla görüşmeler gerçekleştirdi, depo ve showroomlardaki incelemeler vesilesiyle bölgenin talep ettiği ürünleri ve fiyatları gözlemleme imkânı elde etti.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.