BÖLGEMİZ MERMERİ YENİ URGE PROJESİYLE DÜNYAYA AÇILIYOR


Hayata geçirdiği UR-GE Projeleri ile ihracatçılarının mevcut pazarlardaki hakimiyetlerini güçlendirirken aynı zamanda yeni ülke pazarlarına açılmalarına da olanak sağlayan Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, yeni projeler hayata geçirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Batı Akdeniz bölgesinin önemli sektörleri arasında yer alan mermer sektörü ile birlikte ilintili alt sektörleri de kapsayacak yeni UR-GE Projesi Batı Akdeniz Mermer Kümesi-2, Ticaret Bakanlığının onayı ile faaliyetlerine resmen başladı.

Proje kapsamında ilk olarak ihtiyaç analizi faaliyeti gerçekleştirilerek katılımcı firmaların önümüzdeki 3 yıl için izleyeceği yol haritası belirlenecek.

İhtiyaç analizi faaliyetini müteakip eğitim/danışmanlık/tanıtım faaliyetleriyle Projenin ivme kazanması bekleniyor.

Sonrasında elde edilen kazanımların fiiliyata döküleceği yurt dışı pazarlama ve alım heyeti faaliyetleri ile birlikte firmaların somut kazanımlar elde etmesi umuluyor.

İhtiyaç analizi faaliyeti devam ederken projeye firma iştirakleri mümkün olmakla birlikte, ihtiyaç analizi faaliyetinin sona ermesinin ardından firma katılımları gerçekleştirilememektedir.

Halihazırda katılım taleplerinin toplanmaya devam ettiği projeye katılım sağlamak isteyen ilgili sektör firmaları 0 (242) 505 10 30 numaralı telefondan ya da arge@baib.gov.tr mail adresi üzerinden proje sorumlularıyla iletişime geçerek projeye katılım hakkında detaylı bilgi elde edebileceklerdir.


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.