Dış Ticaret Seminerleri Manavgat programıyla sona erdi


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), tarafından organize edilen Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri, 13 Aralık Cuma günü Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen programla sona erdi. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) konferans salonunda gerçekleşen seminerde ihracatçılara, ihracat mevzuatı, devlet destekleri ve BAE pazarına ihraç imkânları hakkında bilgiler verildi. Seminere, çok sayıda ihracatçının yanı sıra ihracat yapmak isteyen firmaların temsilcileri ile BAİB TİM Delegesi Sayın Murat GÜNGÖR ve Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkan Yardımcısı Sayın Şükrü ARSLAN da katıldı.

Seminer öncesi açılış konuşması yapan Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Şükrü ARSLAN bölge ihracatının gelişmesinin ekonomik açıdan önemini vurguladı.

Seminerin ilk bölümünde İhracatı Geliştirme Uzmanı Sayın Ahmet KÜÇÜKASLAN İhracat Mevzuatı ve Dâhilde ve Hariçte İşleme Rejimleri konuları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Seminerin ikinci bölümünde Ticaret Uzmanı Sayın Ali ERDAL katılımcılara Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, E- Ticaret Sitelerine Üyelik Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY'nin Desteklenmesi ile Yurt Dışı Birim, Marka ve Tasarım Destekleri ve Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi konularında katılımcılara bilgi verdi.

Seminerin üçüncü ve son bölümünde ise Ticaret Uzmanı Sayın Harun KOÇAK, Ülke Sunumu-BAE Pazarına İhraç İmkânları konularında katılımcılara bilgiler vererek katılımcıların sorularını cevapladı.
Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.