2023/110 Sirküler (20.07.2023)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE
SİRKÜLER 2023-110

Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar çerçevesinde, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, Ege Maden İhracatçıları Birliği ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği organizasyonu ile doğal taş sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik 4-7 Aralık 2023 tarihlerinde Mısır'ın Kahire şehrine Türk Doğal Taşları Sektörel Ticaret Heyeti faaliyetinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Planlanan heyet ile; (1) Olası ticari işbirliği imkânlarının araştırılması ve ticari potansiyelin yerinde tespit edilmesi ve (2) Sektörel kurum ve alıcı firmalarla ikili görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kurulması hedeflenmektedir.

Bu çerçevede, söz konusu heyet programından daha fazla firmamızın faydalanabilmesini teminen1. kişi için katılım payı 2400 USD, aynı firmadan 2 kişi için 3050 USDolarak belirlenmiştir. Katılım payına; gidiş-dönüş uçak bileti, konaklama (oda+kahvaltı), transferler, bölgedeki önemli ithalatçılarla ikili iş görüşmeleri organizasyon giderleri, tanıtım malzemeleri, tercüman hizmetidâhil; oteldeki ekstra oda harcamaları ve vize ücretihariçtir.

Bu çerçevede, https://tinyurl.com/misir2023 linkinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra katılım bedelini aşağıda yer alan banka hesabına yatırmaları ve ödeme dekontuyla beraber ek kısmında talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak en geç31 Temmuz 2023 Pazartesigünü mesai bitimine kadaröncelikle e-posta yoluyla arge@baib.gov.tr adresine ve ıslak imzalı belgeleri aşağıda yer alan Birlik adresine iletmeleri gerekmektedir.

Bilgilerini rica ederim.

e-imzalıdır
Ümit SEZER
Genel Sekreter

EKLER:

1. Önemli Notlar

2. Sektörel Ticaret Heyeti Taslak Programı

3. Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Talep Yazısı (EK C1)

4. Katılımcı Şirket Bilgi Formu

5. KVKK Aydınlatma Formu

6. Taahhütname

TİCARET HEYETİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

1.Söz konusu heyete katılım sınırlı sayıda olup, çok sayıda talep olması durumunda heyet bedelinin yatırılması ve heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilme tarihi esas alınacaktır.

2. Sektörel ticaret heyetine katılacak şirketlerin Destek Yönetim Sistemi'nde (DYS) yararlanıcı olarak kayıtlı olmalarızorunludur. DYS kaydı bulunmayan firmaların heyete katılımı ve destekten yararlanma imkanı bulunmamaktadır.

3. Heyete katılacak temsilcinin firma sahibi veya ortağı olması halinde; şirketin güncel sermaye paylaşımını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi; heyete katılacak temsilcinin firma çalışanı olması halinde (Yönetim kurulu/icra kurulu üyesi ve şirket yöneticisi dahil) ise bu durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya son aya ait firma SGK hizmetli listesinde katılacak temsilcinin adının geçtiği sayfanın e-mail ile gönderilmesi gerekmektedir.

4.Tüm imzalanacak belgelerin firma imza sirkülerinde tatbiki imzası bulunan ve kuruluşu temsil ve ilzama yetkili kişi; tek başına imzaya yetkili olmaması durumunda müşterek imza yetkisi olan kişiler tarafından imzalanması gerekmektedir. Firma imza sirkülerinin de e-mail ile iletilmesi gerekmektedir.

5. Şahıs firmaları Ticaret Bakanlığı desteğinden yararlanamamaktadır.

6. Vize işlemleri ve ücretleri hizmete dâhil olmayıp, firmaların münferit olarak başvurmaları gerekmektedir.

7. Katılım bedelinin yatırılacağı Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği USD hesabı banka bilgileri aşağıdaki gibidir:

USD Hesap Bilgileri:

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği

Vakıflar Bankası-Antalya Şubesi-Hesap No:00158048000844376

IBAN:TR09 0001 5001 5804 8000 8443 76

NOT:Banka dekontlarında katılımcı firmanın ismi, hesap numarası, IBAN numarası, "Türk Doğal Taşları Mısır Sektörel Ticaret Heyeti Katılım Bedeli” ibaresi yer alması gerekmektedir.

Ekler:
EK1 KATILIMCI ŞİRKET TALEP YAZISI.PDF

EK2 KATILIMCI ŞİRKET BİLGİ FORMU.XLS

KVKK AYDINLATMA BİLDİRİMİ FORMU.PDF

TAAHHÜTNAME.PDF

TASLAK PROGRAM.PDF

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.