BAİB, Bucak'ta 300 ihracatçı ile sektörel değerlendirme toplantısı yaptı.


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Antalya, Burdur ve Isparta illerinde faaliyet yürüten ihracatçıların sektörlerine ve pazarlarına yönelik durum değerlendirmesi yapabilmek adına organize ettiği sektörel değerlendirme toplantıları sona erdi. Isparta, Finike, Burdur ve Alanya'nın ardından son sektörel değerlendirme toplantısı yaklaşık 300 ihracatçının ve yerel idareci ile sivil toplum örgütlerinin katılımıyla Bucak ilçesinde gerçekleşti.

Toplantıda Birliğimizi BAİB Başkanımız Sayın Hakkı BAHAR, Başkan Yardımcımız Sayın Hakkı Ergin CİVAN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Süleyman DURAN, Sayın Özgür EKİNCİ, Denetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Necmi BAHÇECİ, Sayın Mehmet ŞAHİN, TİM Delegemiz Sayın Recep UĞUR ve Sayın Çetin ÜNEY temsil etti. Toplantıya Bucak Kaymakamı Sayın Yalçın SEZGİN, Burdur Emniyet Müdürü Sayın Arif ÇANKAL Bucak Belediye Başkanı Sayın Emrullah ÜNAL, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Hasan Yalçın MEÇİKOĞLU, Burdur Ticaret Borsası Başkanı Sayın Ömer Faruk GÜNDÜZALP, Burdur Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sayın Hikmet ÇANGIR, Burdur Mermerciler Derneği Başkanı Sayın Hakkı ASLAN, Bucak Mermerciler Derneği Başkanı Sayın Hasan KURT, Ege İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İsmet BEKTAŞ, Burdur İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın OKTAY DARCAN ve Bucak ilçesinin tüm kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ve ihracatçılar katıldı.

Sektörel değerlendirme toplantısının açılışında bir konuşma yapan BAİB Başkanı Sayın Hakkı BAHAR, Bucak ilçesinden gerçekleşen ihracat ile ilgili istatistiki bilgileri paylaştı. Bucak'ın mermer ihracatının yanı sıra mermer işleme makineleri üretiminde ve ihracatında da önemli bir yere geldiğine dikkat çekti. Bucak'ın üretimde ve ihracatta daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Başkan BAHAR, Bucak'ın yerel yönetimleri, oda ve sivil toplum örgütleri yöneticileri ve ihracatçıları ile el ele vererek, potansiyeli ihracata dönüştürmek istediklerini söyledi.

Toplantının değerlendirme bölümünde Bucaklı ihracatçılar, sektörleri ile ilgili mevcut durumla ilgili analizlerde bulundular. Atılması gereken adımlar hakkında da fikirlerini paylaşan ihracatçılar, daha sonra hep birlikte iftar yemeğine geçtiler.

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.