BAİB heyeti ABD'de çalışmalarını sürdürüyor


Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi çerçevesinde 12 Ocak Cumartesi günü ABD'ye giden Batı Akdeniz Gıda Kümesi, San Francisco ve Los Angeles kentlerinde çalışmalarını sürdürüyor. ABD'de Batı Akdeniz'in tarım ve gıda ürünlerine ihracat bağlantıları kurma çalışmaları gerçekleştiren heyet, aynı zamanda sektörlerine yönelik gelişmeleri de yerinde görme imkanı buluyor.

Heyet, bu çerçevede 15 Ocak Salı günü peynir üreticisi Hillmar Cheese firmasına ziyaret gerçekleştirdi.

Burada firma yetkililerinden Ramon Pimentel ve Denise Skidmore ile görüşme gerçekleştiren Batı Akdeniz heyeti, sektörlerine yönelik son gelişmeleri de yakından takip etme imkanı buldu. Heyet daha sonra portakal üreticisi olan kooperatif firması Porterville Citrus'u ziyaret etti. Firma yetkililerinden John Clower ve Sean Lawson ile görüşme imkanı bulan heyet, Batı Akdeniz'in narenciye üretimine dikkat çekip, kooperatifin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Heyet, (Bugün) 16 Ocak Çarşamba günü Los Angeles'te toptancıları ziyaret edecek ve görüşmeler gerçekleştirecek. Günün ikinci yarısında ise Ralphs Market ile yöresel ürünler üzerine faaliyet yürüten Traders Joe marketini ziyaret edecek. BAİB Başkanı Hakkı Bahar, "ABD'de ihracat bağlantıları kurma adına çalışmalar gerçekleştirdiğimiz gibi gıda ve tarım sektörlerinde yaşanan gelişmeleri görme imkanı da buluyoruz. Teknolojik alanda yaşanan gelişmeleri takip edip, bölgesel olarak uyum sağlamamız oldukça önemli” dedi.Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.