BAİB'de Bilgilendirme Semineri


Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB)'nde ‘ İhracat Bedellerinin Yurda Getirilmesi Konusunda Dikkat Edilecek Hususlar ve Bilinmesi Gerekenler' konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. BAİB Genel Sekreterliği Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe BAİB Yönetim Kurulu Üyesi Sn. İsmail Özandaç, TİM Delegesi Sn. Murat Güngör, Genel Sekreter Sn. Güliz Akel Çetinkaya ve Birliğimiz üyesi ihracatçı firmaların temsilcileri katıldı.

İhracatta yürürlüğe girmiş olan İhracat Bedellerinin Yurda Getirilmesi uygulaması kapsamında firmalarımıza bilgi aktarmak, dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekmek, firmalarımızın bu konuda yaşadıkları sorunlara çözüm üretebilmek ve sorularına yanıt verebilmek amacı ile düzenlenen seminerde Sn. Şaban Kaan Özdemir ve Sn. Nursel Ucuzsatar konuşmacı olarak yer aldı.

Bölgemiz firmalarının yoğun ilgi gösterdiği seminerde, Sn. Nursel Ucuzsatar ana hatlarıyla 2018-32/48 sayılı tebliğ hakkında bilgiler vererek ‘ihracat bedelinin tahsilatı, ihracat bedelinden indirimler, diğer yöntemlerle tahsilat ve konuyla ilgili sıkça sorulan sorular' konularında sunum gerçekleştirdi.


Konu ile ilgili Sn. Şaban Kaan Özdemir üye firma temsilcilerine bilgiler sunarak kendilerinin sorularını yanıtladı.

Ayrıca, seminer ile eş zamanlı Birliğimiz web sayfası ve youtube kanalımızdan yapılan yayın sayesinde üyelerimiz semineri canlı olarak izleme ve sorularını yöneltme imkanı elde ettiler.


Ekler:
TPKK sunum.pptx


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.