Burdur'da sektörel değerlendirme toplantısı düzenlendi


BAİB, Isparta ve Antalya'nın Finike ilçesindensonra Burdur'da da sektörel değerlendirme toplantısı düzenledi.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), Isparta ve Antalya'nın Finike ilçesinden sonra üçüncü sektörel değerlendirme toplantısını Burdur'da düzenledi. Toplantıya katılan ihracatçılar, sektörlerinin mevcut durumu ile ilgili analizler yapıp, ihracat gerçekleştirdikleri pazarlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Alternatif pazarlarla ilgili düşüncelerini de aktaran Burdurlu ihracatçılar, ihracat işlemleri esnasında yaşadıkları aksaklıklar hakkında da bilgi verip, çözüm önerileri konusunda düşüncelerini aktardı.

BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakkı BAHAR'ın yönetiminde gerçekleşen toplantıya BAİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Hakkı Ergin CİVAN, BAİB Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Süleyman DURAN, Sayın Erol GÜR, Burdur Doğaltaş Madenciler ve Mermer Makineleri Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Nasuh EKİNCİ, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) yöneticileri ile ihracatçılar katıldı.

Toplantının açılışında konuşan ve değerlendirmelerde bulunan BAİB Başkanı Sayın Hakkı BAHAR, ülkemiz ekonomisinin gelişimi ve döviz ihtiyacının karşılanmasında ihracatın önemine değindi. Burdur'un ihracat rakamları hakkında da bilgi veren Başkan BAHAR, ihracat rakamlarının daha da gelişmesi için sektör temsilcileri ile Birliğin koordineli bir şekilde çalışmasının büyük önem taşıdığını kaydetti. Başkan BAHAR, Burdur'un ihracatının artması için yurt dışı pazarlama heyetleri düzenlemeye, yurt dışı alternatif pazarlara yönelik çalışmalar yapmaya hazır olduklarını kaydetti. Toplantı, görüşmelerden ve değerlendirmelerden sonra iftar yemeği ile sona erdi.Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.