Eximbank ile ihracat çok kolay


BAİB ile EXİMBANK Antalya Şubesi, ‘Eximbank Kredileri ve Sigorta Programları' konulu bir eğitim semineri düzenledi. Şube Müdürü Ahmet AYDINLI, ihracatçıların vadeli satışlar için ödeme garantisi sağlayabilmesi için sigorta programlarını kullanmalarını önerdi.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB); ihracatı artırmak, ihracatçının düşük maliyetli kredilere ulaşımını sağlamak, vadeli satışlarda oluşan riski en aza indirmek için Türk Eximbank ile birlikte ‘Eximbank Kredileri ve Sigorta Programları' konulu bir eğitim semineri düzenledi. Aynı zamanda BAİB sosyal medya mecraları üzerinden canlı yayınlanan seminer programını, salonda bulunan ihracatçıların yanı sıra, iş yoğunluğu nedeniyle ofislerinden ayrılma imkanı bulamayan ihracatçılar da internet üzerinden takip etti.

Eximbank Antalya Şube Müdürü Ahmet AYDINLI, BAİB toplantı salonunda gerçekleşen seminerde Eximbank kredileri ve sigorta programları hakkında bilgi verdi. EXİMBANK olarak amaçlarının ihracatı artırmak, ihracatçılarımızın yurt dışı pazarlarda rekabet gücünü artırmak, düşük maliyetli finansmana erişimlerini sağlamak olduğunu kaydeden Sayın AYDINLI, "Bunun için kredi ve sigorta programlarımız var. Kredi programlarımız şuan Türkiye'nin en düşük maliyetli kredileri” diye konuştu.

İhracatçıların vadeli satışları için hazırlanan sigorta programlarının da ihracat açısından büyük önem taşıdığını kaydeden AYDINLI, "238 ülke sigorta programlarımız kapsamında. Vadeli satış yapmak isteyen ihracatçılarımızın ödeme garantisi için sigorta programlarımızı kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Sistem şu şekilde çalışıyor: "Önce poliçe düzenleniyor. Ardından ihracat miktarı ile ilgili limit talep ediliyor. Limit talebinin ardından EXİMBANK, alıcı ile ilgili reyting raporunu inceliyor. Alıcının reyting raporu olumlu ise vadeli satış gerçekleşiyor. Alıcının, ihracatçımıza ödeme yapmaması durumunda EXİMBANK devreye giriyor ve ihraç edilen ürünün ücretini karşı taraftan tahsil ediyor” dedi.Sigorta programları sayesinde ihracatçılarımızın vadeli satış yapabileceğine dikkat çeken AYDINLI, "Sigorta programlarımız ile ihracatçılarımız alacak yönetimi kabiliyetini artırıyor. Vadeli satış yapamadığı için yaşadığı kayıpları ortadan kaldırabiliyor. Ve yeni ihracat bağlantıları için avantaj sağlıyor” dedi. Krediler hakkında da bilgi veren AYDINLI, "Kısa vadeli, orta ve uzun vadeli ihracat kredilerimizin bulunduğu gibi, ihracata hazırlık kredisi, sevk öncesi ihracat kredisi gibi ürünlerimiz var. Bu kredilerin maliyetleri şuan ülkemizde ki krediler arasında en az olanı. İhracatçılarımızı detaylı bilgi ve kredi kullanımı için şubemize bekleriz” şeklinde konuştu.Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.