Batı Akdeniz Mermer Kümesi-2


Proje Haberi

Proje Künyesi

Proje Adı:

Batı Akdeniz Mermer Kümesi-2

Proje Kodu:

20.UR-GE.023

Proje Süresi:

2020-2023

İşbirliği Kuruluşu:

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği

Katılımcı firma sayısı

23

İhtiyaç Analizi:

Tamamlanmadı

Alınan Eğitim:

 

Yurt Dışı Pazarlama Eğitimleri

 

İhtiyaç Analizi Çalışmaları

· Batı Akdeniz Mermer Kümesi-2 URGE Projesi 23 firma ile faaliyetine başladı.

· Projenin ilk faaliyeti olan İhtiyaç Analizi faaliyeti açılış toplantısı, pandemi koşulları göz önünde bulundurularak 25 Eylül 2020 Cuma günü online platformda gerçekleştirildi.

· Açılış toplantısının ardından hizmet sağlayıcı tarafından firmaların tesislerine ziyaretler gerçekleştirildi. Bu ziyaretler sırasında proje firmalarının mevcut ve hedef pazarları, ürün çeşitlilikleri gibi faktörler göz önünde bulundurularak dış ticarette etkili adımların atılabilmesi adına firmalar analiz edildi.

· İhtiyaç analizinin, proje katılımcısı firmalar ile son değerlendirme toplantısı 18 Aralık 2020 tarihinde online platformda gerçekleştirildi.

· Çalışmaları tamamlanan İhtiyaç Analizi ile proje süresince alınabilecek eğitimlerin konuları ve gerçekleştirilecek yurt dışı pazarlama faaliyetlerine karar verilerek 3 yıllık proje faaliyet programı oluşturuldu.

Haber 1Haber 2

 

Eğitim Faaliyeti

Batı Akdeniz Mermer Kümesi-2 (20.URGE.023) projesi kapsamında 16 Haziran 2021 Çarşamba günü ve 17 Haziran 2021 Perşembe günü İhracata Yönelik Satış ve Pazarlama Eğitimi online olarak düzenlendi.

Eğitimde ihracat sürecinde satış ve pazarlama alt yapısının oluşturulması; ürün, müşteri profili, mevzuat ve uluslararası teamüllerin belirlenmesi ve planlanması; pazarlama ve pazar araştırması ile ilgili süreçlerin tanıtımı; pazar ve müşteri araştırma yöntemleri ve stratejileri, istihbarat kaynakların kullanımı gibi konular ve alt başlıklarına yer verildi.

Oldukça verimli geçen eğitimde, Batı Akdeniz Mermer Kümesi-2 projesi katılımcısı firma temsilcileri, mevzuat, ülke, fiyat, ticaret hacmi ve trend bilgisi ve müşteri bilgi kaynaklarının kullanılması konularında örneklemeler ile hem teorik hem de uygulamalı olarak bilgi edindiler.

Haber

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.