Batı Akdeniz Yapı Kümesi


Proje Künyesi

Proje Adı:

Batı Akdeniz Yapı Kümesi

Proje Kodu:

20.UR-GE.022

Proje Süreci:

2020-2023

İşbirliği Kuruluşu:

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği

Katılımcı firma sayısı

21

İhtiyaç Analizi:

Tamamlandı

Alınan Eğitim(ler):

-

Yurt Dışı Pazarlama Faaliyetleri

-

 

 

İhtiyaç Analizi Çalışmaları

· Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi-2 URGE Projesinin İhtiyaç Analizi faaliyeti, 24 Eylül 2020 tarihinde katılımcı firma temsilcilerinin iştirakleriyle online olarak gerçekleştirilen açılış toplantısıyla başladı.

· Açılış toplantısının ardından hizmet sağlayıcı tarafından firma tesis ziyaretleri gerçekleştirildi. Bu ziyaretler sırasında proje firmalarının mevcut ve hedef pazarları, ürün çeşitlilikleri gibi faktörler göz önünde bulundurularak dış ticarette etkili adımların atılabilmesi adına firmalar analiz edildi.

Haber

· Yapılan analizler proje firmalarının 3 yıllık süre içinde izleyeceği yol haritasının belirlenmesi açısından kritik rol oynadı.

· 14 Aralık 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirilen İhtiyaç Analizi kapanış toplantısı ile projenin ilk faaliyeti son bulurken ileride gerçekleştirilmesi beklenen eğitim/danışmanlık/tanıtım faaliyetleri ile yurt dışı pazarlama ve alım heyeti faaliyetleri hususunda katılımcılarla fikir alışverişinde bulunuldu.

Haber

Eğitim Faaliyeti

· Batı Akdeniz Yapı Kümesi (20.URGE.022) projesinin "İhracat Odaklı Büyümede Stratejik Pazarlama ve Dijital Yetkinliklerin Arttırılması Eğitimi” 24 Haziran 2021 Perşembe günü ve 25 Haziran 2021 Cuma günü iki gün boyunca eğitmen Murat Odacı tarafından online olarak gerçekleştirildi.

· Eğitimde, ‘Uluslararası Pazar Araştırması Raporu Formatı Oluşturma', ‘Hedef Pazar Seçiminde Trend Analizi Uygulaması', ‘4 Kriterli Hedef Pazar Seçme Yöntemi', ‘Hızlı Satış İçin İhracat Pazarlama Sistemi Kurma', ‘İhracat Satış Hedefi Koyma Ve Hedefe Uygun Plan Yapma', ‘İthalatçıların İsimlerini, Aldıkları Ürünlerin Miktarını, Kimden Aldıklarını Tespit Etme', ‘Müşteri Bulmada Ticaret Bakanlığının Hizmet ve Desteklerinden Faydalanma', ‘Sektöre Uygun Fuar ve O Fuarların Katılımcı Listelerine Ulaşma Uygulaması' gibi konular ve alt başlıklarına yer verildi.

· Eğitimde, Batı Akdeniz Yapı Kümesi katılımcısı firma temsilcileri, ihracat çabalarını yönlendirebilecekleri en uygun, katma değeri en yüksek pazarları ve bu pazarlardaki potansiyel alıcı firmaları tespiti konusunda uygulama kabiliyetlerinin arttırılması, hedef pazarların derinlemesine araştırılması için hangi kaynaklardan faydalanabilecekleri ve hedef pazarlardaki binlerce potansiyel alıcı firmaya ulaşmak için kullanılacak kaynaklar konularında örneklemeler ile hem teorik hem de uygulamalı olarak bilgi edindiler.

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.