2014/072 Sirküler (09.04.2014)


ANTALYA İHRACATÇIAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

ÖZEL SİRKÜLER 2014 / 072

Antalya İhracatçılar Birliği olarak, tohumculuk ve yaş meyve sebze sektörünün dış pazarlarda rekabet gücünü arttırmak amacıyla "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında 2010/8 Sayılı Tebliğ” kapsamında "Tohum ve Yaş Meyve Sebze İhracatının Geliştirilmesi Projesi” isimli bir projeye başlanmaktadır.

Proje kapsamında, tohumculuk ve yaş meyve sebze sektörlerinin ve iştirakçi firmaların mevcut durumunun tespiti ve hedeflere ulaşmada izlenecek stratejinin belirlenmesine yönelik olarak profesyonel bir danışmanlık firmasınca ortak ihtiyaç analizi yapılacaktır. Bu analiz sonucunda ortaya çıkan firma ihtiyaçlarına göre değişik konularda uzmanlarca teorik ve pratik eğitimler verilecektir. Gerekli eğitimlerle kurumsal kapasitelerini arttırma imkanı elde eden firmalar, proje katılımcılarının belirleyeceği hedef pazarlara yönelik olarak sektörün en önemli fuarlarıyla eş zamanlı şekilde düzenlenecek ticaret heyetlerine katılabileceklerdir. Ayrıca hedef pazarlardaki en önemli ithalatçı firmaların ülkemize getirilerek bölgemizdeki tohumculuk ve yaş meyve sebze sektörleri firmalarıyla birebir görüşmelerinin sağlanacağı alım heyeti programları düzenlenecektir. Projenin sonunda talep eden proje katılımcısı firmalar bireysel danışmanlık hizmeti alabileceklerdir.

Toplam 3 yıl sürecek proje kapsamında organize edilecek olan ve yukarıda özetle verilen faaliyetlere ilişkin masraflar, "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında 2010/8 Sayılı Tebliğ” kapsamında Ekonomi Bakanlığı'nın %75 oranında finansal desteği ile gerçekleştirilecektir.

Bu Çerçevede, söz konusu projeye ilişkin olarak 10 Nisan 2014 Perşembe günü saat 14:00'da Antalya Hali içerisinde yer alan Antese - Antalya Tüccar ve Esnaflar Dayanışma Derneği Toplantı Salonu'nda bir tanıtım toplantısı yapılacaktır.

Bilgilerini ve söz konusu toplantıya katılımlarını rica ederim.

Fisun EVRENSEVDİ PEKTAŞ
Genel Sekreter

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.