2014/082 Sirküler (22.04.2014)


ANTALYA İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

ÖZEL SİRKÜLER NO: 2014 / 082

Sayın Üyemiz,

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü - TMO'dan alınan 17/04/2014 tarih ve 4141 sayılı yazıda; Kuruluşları stoklarında bulunan makarnalık buğdayın, ilgili Uygulama Esasları kapsamında mamul madde ihracatı sonrası satışa açıldığı bildirilmektedir.

Bu kapsamda satışa açılan makarnalık buğday stokları, sadece makarna, irmik ve şehriye fabrikaları ile üretimlerinde makarnalık buğday kullanan bulgur fabrikalarına satılacaktır.

Makarnalık buğday stoklarının sınırlı olması nedeniyle, İhracatçı Birlikleri tarafından 30/04/2014 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüklerine ulaşan makarnalık buğday hak edişlerinin birlikte değerlendirileceği ifade edilmektedir. Ancak bir firmaya ait birden fazla makarnalık buğday hak edişi gönderilmesi halinde firmaların, dağıtım sonucu alabilecekleri makarnalık buğdayın öncelikle hangi hak edişten karşılanması hususunun İhracatçı Birlikleri tarafından 30/04/2014 tarihine kadar TMO'ya bildirilmesi gerekmektedir.

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından bu kapsamda yapılacak makarnalık buğday satışları, önceki satışlarında olduğu gibi firmalardan taahhütname alınarak yapılacaktır. Hak ediş sahibi firmalar taahhütnamelerini 30/04/2014 (dahil) tarihine kadar sözleşme imzalamak istediği şube müdürlüğünde doldurarak imzalayacaklardır (Ek:1).

Bu kapsamda 05 Mayıs - 15 Mayıs 2014 (dahil) tarihleri arasında imzalanacak sözleşmeler için geçerli olacak ABD Dolar/Ton satış fiyatları ile satışa açılan stoklara ait detaylı bilgiler TMO şube müdürlüklerinden öğrenilebilecektir. Bununla birlikte ürün teslim tarihi 10/06/2014 tarihini geçmeyecektir. Makarnalık buğday hak edişlerinin Uygulama Esaslarında belirtilen formata göre gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgileri ve gereğini önemle rica ederim.

Fisun EVRENSEVDİ PEKTAŞ
Genel Sekreter
 

Ek: Taahhütname (1 sayfa)


Ekler:
ek-22.04.2014 taah..pdf

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.