2014/240 Sirküler (13.11.2014)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

SİRKÜLER 2014 /240

Sayın Üyemiz,

1. Kamboçya ve Karadağ Hakkında

2. Colombiatex 2015

3. Kosova İş Heyeti

4. 26.Hotel Equipment Fuarı

Konularını içeren duyurularımızın detayları ekte sunulmuştur.

Bilgilerini rica ederim.

Fisun EVRENSEVDİ PEKTAŞ

Genel Sekreter


1. Kamboçya ve Karadağ Hakkında

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda, Ekonomi Bakanlığı'nın yazısına atfen;

Türkiye-Kamboçya Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 1.Dönem Toplantısının 2014 yılının Aralık ayında Phnom Penh'de ve Türkiye-Karadağ 3.Dönem KEK Toplantısının 5 Aralık 2014 tarihinde Podgorica'da gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Bu çerçevede, söz konusu ülke pazarlarında karşılaşılan sorunlar ile anılan görüşmelerde gündeme getirilmesinde fayda görülen ve aynı zamanda iki ülke ticari ilişkilerinin geliştirilmesine katkıda bulunabilecek hususların ek'li form vasıtasıyla, en geç 14 Kasım 2014 Cuma günü saat: 12.00'a kadar Genel Sekreterliğimize (sengokselo@baib.gov.tr ) iletilmesi rica olunur.

EK1: Görüş Bildirim Formu

2. Colombiatex 2015

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birliklerinden (İTKİB) alınan yazıda 27-29 Ocak 2015 tarihlerinde Türkiye Milli Katılım Organizasyonunun İTKİB tarafından düzenlenecek olan Kolombiya'nın Medellin şehrinde gerçekleştirilecek "COLOMBIATEX de las Americas” fuarının, fuar fiyatının revize edildiği ve başvuru süresinin 14 Kasım 2014 tarihine kadar uzatıldığı bildirilmiştir. Fuara ilişkin detaylar ekte sunulmaktadır.

EK2: Colombiatex 2015 Duyuru

3. Kosova İş Heyeti Hakkında

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda; Türkiye İhracatçılar Meclisi desteğiyle, Priştine Ticaret Müşavirliği tarafından, Kosova Türkiye Ticaret Odası (KTTO), Kosova Ekonomi Odası ve Kosova'daki Amerikan Ticaret Odası işbirliğinde 26-29 Kasım 2014 tarihleri arasında Türkiye ile Kosova arasında ekonomik işbirliğinin artırılması hedefiyle bir iş heyeti düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Kosova'dan katılım sağlayacak firmaların lojistik, mühendislik, inşaat ve inşaat malzemeleri, seramik, mermer, banyo ekipmanları, inşaat makineleri, süt ve süt ürünleri, meyve ve sebze üretimi, işlemesi, meyve suyu, konserve üretimi, patates, patates tohumu, patates cipsi üretimi, bira üretimi, tekstil, beyaz eşya, küçük ev aletleri, beton, beton profilleri, asfalt üretimi, kahve işleme, kahve zinciri, yatak süngeri üretimi, telekom, ecza ürünleri üretimi, plastik ürünler üretimi, baskılı ve baskısız poşet üretimi, toptan ve perakende ticaret, elektrik/enerji sektörü, iklimlendirme, otomotiv, otelcilik ve mali müşavirlik alanlarında iştigal ettiği belirtilmektedir.

Bu çerçevede, 26 Kasım 2014 Çarşamba günü Türkiye İhracatçılar Meclisi binasında gerçekleşecek olan ikili iş görüşmelerine katılmak isteyen ihracatçı ve/veya Kosova'da yatırım yapmayı amaçlayan firmaların http://goo.gl/dmqZza adresindeki başvuru formunu eksiksiz doldurarak en geç 21 Kasım 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları gerektiği ifade edilmektedir.

Program: 13:00 - 17:00 İkili Görüşmeler

Adres: Çobançeşme Mevkii Sanayi Cad. Dış Ticaret Kompleksi Yenibosna B.Evler İstanbul

EK3: Kosova tarafı katılımcı listesi

4. 26. Hotel Equipment Fuarı Hakkında

Anfaş Antalya Fuarcılıktan alınan yazıda, Türkiye'nin en etkin ve başarılı iş bağlantılarının kurulduğu, Türkiye'nin 81 ilinden ve 41 ülkeden iş adamlarının buluştuğu Anfaş Hotel Equipment - Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı'nın genişleyen hacmi ile uzun yıllardır devam ettiği ve bu yıl 21-24 Ocak 2015 tarihleri arasında Antalya Expo Center'da 26.'sının düzenleneceği bildirilmektedir. Fuar ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.anfashotelequipment.com adresinden ulaşılabilmektedir.Ekler:
2014-240.doc

ek2.pdf

ek3.pdf

GORUS SORMA FORMU.doc

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.