2014/257 Sirküler (04.12.2014)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE

ÖZEL SİRKÜLER NO: 2014/257

Sayın Üyemiz,

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği olarak, içecek sektörünün dış pazarlarda rekabet gücünü arttırmak amacıyla "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında 2010/8 Sayılı Tebliğ” kapsamında bir proje yapılması planlanmaktadır.

Proje kapsamında, içecek sektörlerinin ve iştirakçi firmaların mevcut durumunun tespiti ve hedeflere ulaşmada izlenecek stratejinin belirlenmesine yönelik olarak profesyonel bir danışmanlık firmasınca ortak ihtiyaç analizi yapılacaktır. Bu analiz sonucunda ortaya çıkan firma ihtiyaçlarına göre değişik konularda uzmanlarca teorik ve pratik eğitimler verilecektir. Gerekli eğitimlerle kurumsal kapasitelerini arttırma imkanı elde eden firmalar, proje katılımcılarının belirleyeceği hedef pazarlara yönelik olarak sektörün en önemli fuarlarıyla eş zamanlı şekilde düzenlenecek ticaret heyetlerine katılabileceklerdir. Ayrıca hedef pazarlardaki en önemli ithalatçı firmaların ülkemize getirilerek bölgemizdeki tohumculuk ve yaş meyve sebze sektörleri firmalarıyla birebir görüşmelerinin sağlanacağı alım heyeti programları düzenlenecektir. Projenin sonunda talep eden proje katılımcısı firmalar bireysel danışmanlık hizmeti alabileceklerdir.

Proje kapsamında organize edilecek olan ve yukarıda özetle verilen faaliyetlere ilişkin masraflar, "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında 2010/8 Sayılı Tebliğ” kapsamında Ekonomi Bakanlığı'nın %75 oranında finansal desteği ile gerçekleştirilecektir.

Bu çerçevede, hazırlanması planlanan projede yer almak isteyen firmalarımızın Ek'de yer alan başvuru formunu doldurarak (şirket yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli halde) en geç 15 Aralık 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize (tosunn@baib.gov.tr veya Faks:0 242 311 79 00) göndermeleri gerekmektedir.

Bilgilerini rica ederim.

Güliz AKEL ÇETİNKAYA

Genel Sekreter V.


İÇECEK SEKTÖRÜE YÖNELİK URGE PROJESİ ÖN BAŞVURU FORMU

İçecek Sektörü URGE Projesine Katılmayı

İstiyorum

İstemiyorum

Firma Adı / Ticaret Unvanı

Firma Temsilcisi Adı, Soyadı

Adres

Telefon

Faks

E-posta

Web sitesi

Vergi Dairesi ve Numarası

Formu dolduran yetkilinin Tarih: İmza / Kaşe

Adı Soyadı :

Görevi :Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.