2022/222 Sirküler (27.12.2022)


BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE
SİRKÜLER 2022/222

Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonu, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) organizasyonunda, Ticaret Bakanlığı Uzak Ülkeler Stratejisi kapsamında potansiyel pazar niteliğindeki ülkelere yönelik ihracatımızda artış sağlanması ve ihraç ürünlerimizin tanıtımı amacıyla, 26 Şubat-3 Mart 2023 tarihleri arasında Vietnam'a yönelik olarak tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecek olup Ho Chi Minh City şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda Vietnam'dan iş insanlarının davet edileceği genel nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Bahse konu ticaret heyetimizebaşvuru için, son tarih 9 Ocak 2023 Pazartesi günü mesai saati bitimidir. Bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/vietnam-ho-chi-minh-city-2023/company/register internet adresinde yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte olup firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalarımız için ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, ikili iş görüşmeleri (B2B), toplantı günü öğle ve akşam yemekleri, heyet kapsamındaki transferler, tercüman hizmeti dahil katılım bedeli 1.500 USD olarak belirlenmiştir. Eşleştirme çalışması kapsamında ön değerlendirme yapılan ve katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacaktır. Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalarımız için heyete katılımları ödeme dekontlarının Genel Sekreterliğimize (arge@baib.gov.tr) ulaşmasıyla kesinleşecektir.

Bilgilerini rica ederim.

e-imzalıdır.
Dr. Nedret TOSUN
Genel Sekreter V.

EK: Vietnam Genel Nitelikli Ticaret Heyeti Taslak Programı

Ön Kayıt İçin Başvuru Formu

https://delegations.tim.org.tr/event/vietnam-ho-chi-minh-city-2023/company/register

Katılım Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:

· Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

· 5 yıldızlı otelde 4 gece konaklama

· Heyet kapsamındaki transferler

· İkili İş Görüşmeleri (B2B)

· Toplantı günü gerek duyulduğunda tercüman hizmeti

· Toplantı günü öğle ve akşam yemeği

· Seyahat Sağlık Sigortası

Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

· Heyet Başvuru formunun doldurulması sonrasında, eşleştirme firması tarafından ön değerlendirmesi yapılan ve katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacaktır.

· Katılım bedeli 1.500 USD'dir.

  • Ödemelerin, Başvuru Formu doldurulduktan sonra katılımcının belirtmiş olduğu e-posta adresine gönderilen onay mesajı içeriğindeki BAİB banka hesabınahavale yoluylagerçekleştirilmesi mümkündür. BAİB banka bilgileri katılımı uygun görülen firmalarımıza e-posta aracılığı ile iletilecektir.
  • Katılım bedeli ödemelerinin, başvurucu firma hesabından yapılması gerekmektedir.
  • Heyete katılım; ödeme dekontlarının Genel Sekreterliğimize (arge@baib.gov.tr) ulaşmasıyla kesinleşecektir.
  • Heyet hazırlık çalışmaları kapsamında B2B eşleştirme hizmeti alınan firmaya ödeme yapılması, uçak biletlerinin kesilmesi ve otel rezervasyonlarının yapılmasının ardından katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.
  • Business Sınıfı uçak biletli katılım için THY'den anlık fiyat alınacak olup, katılımcının onayı doğrultusunda satın alınacak olan business biletin farkı katılımcıdan tahsil edilecektir.
  • Türk ihracatçılarımız ve yabancı alımcı firmalar arasındaki eşleştirme çalışması, Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra B2B firmasınca yürütülecek olup,yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.
  • B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.
  • Konaklama ve ikili iş görüşmelerinin yapılacağı otel bilgisi netleştiğinde katılımcı firmalarımıza bilgi verilecektir.

· Vize işlemleri ve ücretleri hizmete dâhil olmayıp, firmaların münferit olarak başvurmaları gerekmektedir. Heyet tarihinden bir buçuk ay önce vize başvuru işlemlerine başlanması gerekmektedir.

· BAİB'in, Vietnam Ticaret Heyeti'ni Covid-19 salgınının seyrini göz önüne alarak iptal etme hakkı saklıdır.

· Ayrıntılı Bilgi İçin:

Halil ÖZCAN /Tel: 0242 505 10 35 / ozcanh@baib.gov.tr

Zafer AYDIN /Tel: 0242 505 10 32 / aydinz@baib.gov.tr
Ekler:
TASLAK PROGRAM VİETNAM.PDF


Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belirttiğiniz GSM numarasına gönderilen 4 haneli SMS Doğrulama Kodunu giriniz.

SMS Doğrulama Kodu Hatalı

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

Hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.